409 munitie toegevoegd. De voorraad munitie en vivres moet minstens voor twee maanden worden berekend. Is er geen voldoende voor raad vivres, dan tracht de postcommandant zooveel mogelijk bij de bevolking in den omtrek inkoopen te doen. Die officier moet verder handelen, zoo als in Europa voorgeschreven wordt te doen bij het bezetten van eene positie in de nabijheid des vijands. De veiligheidsdienst wordt uitgevoerd, zoo als die voor bivaks of cantonnementen is bepaald. Het blijven observeeren van den vijand is de eerste voorwaarde, waarop de post- of detache- mentscommandant letten moet. De hulptroepen vormen de eerste linie der voor de veiligheidsdienst bestemde troepen. Ter onder steuning van deze linie worden daarachter een paar kleine wachten van de geregelde troepenmacht gesteld. Daarachter komt de tweede linie, uit schildwachten alleen bestaande van de geregelde troepen macht. Deze moeten eerstbedoelde kleine wachten kunnen zien en daarvan dadelijk bericht ontvangen van alles wat in de eerste linie (bij de veldwachten der hulptroepen) voorvalt, waarvan dan onnnd- d el ijk kennis behoort te worden gegeven aan den detachements commandant. Mocht bij een vijandelijken aanval de eerste linie worden teruggeworpendan moet zij op de kleine wachten terug trekken, die zich alsdan vereenigen en met de hulptroepen moeten trachten, den vijand terug te drijven. Gelukt dit niet, dan trekken zij in goede orde op de hoofdmacht terug, die zoo lang de voor de troepenmacht te bouwen versterking nog niet gereed is eeuo verschanste stelling behoort in te nemen. Neemt nu de detache- mentscommandant verder met bedaardheid en overleg zijne maatre gelen laat hij vooral door de Artillerie een paar goed gerichte schoten doen, dan kan hij er van verzekerd zijn, dat de vijand spoedig zal afdeinzen, omdat de Suniatracin buiten zijne bentings niet veel moed bezit om zich, aanvallenderwijzelang staande te Majoor H. 1. I. L. De Stuersgetiteld: .„De vestiging en uitbreiding der Nederlan- ders op Sumatra's Westkust2 dln. Waar Hendriks van hulptroepen spreekt, denke men slechts aan hulpbendenonder de eersten verstond en verstaat men o. a. het corps van Sentotde barisan van Madoera, de legioenen der Vorstenlanden en pradjoerits.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 416