85 Vitv.: Naar de regels hl de vorige vermeldliet commando duidt aali, naar wellce zijde de divisiën moeten uitrukken. 16. Wil de B.-C'. de colonne op zes pas (gesloten colonne) of op kalven afstand doen samentrekken, zoo neemt hij dit in liet commando op 9, C.-S.). BATALJONSCOLONNE. 17. Comdo Formeert bataljonscolonne marsch. Uitv. W.-C°. De divisiën formeeren de compagniescolonne 8a, C. S.), de rechter divisie maakt links, het linker lialf bataljon maakt rechts om. De tweede divisie blijft staan, de derde sluit op de tweede divisie, door rechts te richten. De overige divisiën formeeren zich op sectieafstand achterwaarts in compagniescolonne achter de divisiën naar het midden. Gedurende den marsch wordt de richting genomen naar den rechter guide der rechter divisie van het linker half bataljon (3e divisie.) De linker guides der rechter colonnes plaatsen zich achter de rechter guides der linker colonnes. De divisiecommandanten plaatsen zich op 3 pas tusschen het midden hunner divisie. 18. Wil de B.-Cb de colonne op 6 pas afstand formeerendan neemt hij dit in liet commando op. De divisiën formeeren alsdan de gesloten compagniescolonne en rukken op zes pas afstand achter elkander in de colonne. HET BATALJON VERDUBBELEN. 19. Gom'10 Verdubbelt bet bataljon marsch. Uitv.: W.-C". De divisiën formeeren de compagniescolonnes met op gelederen afstand opgesloten sectiën. U.-C". De divisiën trekken samen op de tweede colonne. Wil de B.-Ck de colonne niet doen samentrekken, dan geeft hij vóór het commando marsch de waarschuwing daartoe.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 42