463 de verschillende onderdeelen der organisatie en levende strijdkrachten van het Britsch-Indische leger. Britsche officieren van naamdie langen tijd in Indie gediend hebben, geven dan ook onbewimpeld de voorkeur aan eene organisatie en aanvulling als die van het Nederlandsch-Indische leger. En toch vindt dat gebrekkige Engelsche systeem van troepen uitzending en troepenverwisseling voor de koloniën nog aanhangers in het leger in Nederland, die echter onbekend zijn met Indische toestanden. Dat systeem is de oorzaak van vele gebreken in de Britsch-Indische legeror- ganisatie. Het belet, het Inlandsche element met het Europeesche element samen te laten dienen en tot corpsen te vereenigengelijk in het Neder landsch-Indische legertot voordeel van beide bestanddeelengeschiedt. Afgescheiden van het weinige verbanddat de Inlandsche deelen van het Britsch-Indische leger door zoodanige vereeniging ten gevolge van het bestaande Engelsche systeem van periodieke troepenverwisseling moe ten krijgen, stuit die vereeniging den Engelschen officier, die, even als onze marineofficier slechts voor korten tijd in de koloniën blijft en er daardoor altijd vreemdeling- is, tegen de borst. De Britsch-Indische mi litaire autoriteiten zien dat zeer goed in. Het stafcorps nu is de poortwaar door alle Britsche officieren moeten gaandie zich permanent aan de Indische dienst willen wijden. Daar maakt men hen geschikt voor hunne taak; daar moeten zij hunne vooroordeelen tegen het „apenland" en de „wilden" afleeren; daar beginnen zij Indisch te worden. Zoo hebben het ook de bekwame en ondervindingrijke Indische legerorganisateurs in onze koloniën ingezien. Om een goed officier van het Indische leger te wor den, moet men eerst leeren Indisch te zijn. Laten wij dus geene groote fout begaan doorluisterende naar Hollandsche theoreticidieIndië nooit aan schouwd hebbendevan allerlei staatsrechtelijke verhanden droomen en dat slechte Engelsche systeem van koloniale legerorganisatie en suppletiemet oprichting van Indische brigadesaanprijzenalsof dat het ware systeem is De Inlandsche Cavalerie is, wat de sterkte van het personeel en het officierskader betreft, op dezelfde basis georganiseerd als de Inlandsche Infanterie. Met de remonte bemoeit zich het gouvernement in zooverre nietdat de regimenten zeiven voor hunne paarden moeten zorgen. Bij sommige regimenten is het den Inlandsche officieren vergundzeiven paarden en ruiters aan te brengenbij andere regimenten behooren de paarden aan de ruiters zei ven toe. Alleen in het leger van Madras is de Inlandsche Cavalerie nog op de oude wijze gemonteerd, d. w. z. dat het gouvernement de paarden zelf verstrekt, wat zeker wel het beste systeem is uit een militair oogpunt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 470