464 De groote Stoeterijen, die het gouvernement in het noordelijk gedeelte van Britsch-Indië had, zjjn sedert voor het grootste gedeelte opgeheven. De paarden, die men voor de Indische dienst noodig heeft, worden op de markten aangekocht. Yoor de veredeling van het Inlandsche paar denras voert het gouvernement ras-dekhengsten in, die bij de bevolking gestationeerd worden. De Bengaalsche Cavalerie is hoofdzakelijk op paarden beredenafkomstig van de tentoonstellingen en markten in het noordelijk gedeelte van Indiè. De remonte voor de ruiterij van de legers van Bombay en Madras wordt voor het grootste gedeelte gekocht op de markten te Bombay en komt van de kusten aan de golf van Perzië. De grootere paarden zijn van Australië afkomstig en worden op de markten te Calcutta en Madras gekocht. Yele paarden in de drie legers zijn van Australisclien en Perzischen oorsprong. De Arabische paarden worden er minder dan voorheen gevonden en alleen door officieren bereden. Het van ouds zoo beroemde Inlandsche paardenras is in de laatste vijftig jaren sterk achteruitgegaan. Sommige paardenrassen zijn bijna uitgestorven. De pogingen, die het gouvernement tot instandhouding daarvan aan wendt, zijn zwak. Tout comme chez nous. Enkele van de vroeger in het noorden van Britsch-Indië bestaan hebbende stoeterijen, die nog door het gouvernement worden aangehouden, staan onder toezicht van een in specteur en beloven voor de toekomst goede resultaten. De Inlandsche Artillerie, die vóór den opstand in 1857 zoo belangrijk was, bestaat, met uitzondering van eenige batterijen op de noordweste lijke grenzen en eenige bergbatterijen, waarvan het geschut door muil dieren vervoerd wordt en de bedieningsmanschappen nog altijd Inlanders zijn, sedert niet meer. De overige Artillerie maakt een integreerend deel uit van die in het moederland. Even als in Nederlandsch-Indië heeft men ook in Britsch-Indië er herhaaldelijk over gedacht, eene reserve voor het Inlandsche leger te vormendoch ook daar stuitte men op vele bezwaren voor de verwe zenlijking van dat plan, hetwelk op dit oogenblik zeker al zeer weinig kans van slagen zal hebben, nu men niet eens genoeg Inlanders voor het staande leger kan krijgen en de uitgaven voor het leger reeds zóó hoog gestegen zijn, dat vermindering, in stede van vermeerdering van kosten plicht moet zijn. De verschillende magazijnen van het leger in Britsch-Indië zijn ten allen tijde voldoende van alles voorzien geweest. Zelfs in de meest ernstige omstandigheden was er nooit gebrek te bespeuren. Yroeger, toen de afstand tusschen de kolonie en het moederland door de minder snelle

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 471