473 3e samenloop van misdrijven. Wanneer bij samenloop van misdrijven een daarvan degradatie of plaatsing in eene klasse van militairen, aan eene gestrengere krijgstucht onderworpen, ten gevolge kan hebben, kan dit gevolg steeds worden uitgesproken» indien de opgelegde straf geene verwijdering uit de dienst ten gevolge heeft. Art. 18. De bepalingen van het gemeene recht betreffende den tijd van aanvang eoner opgelegde gevangenisstraf, zijn op de militaire gevan genisstraf en de militaire detentie toepasselijk. Art. 19. Waar de navolgende straffen bij het Crimineel Wetboek of in eenige andere wet betreffende het krijgsvolk te lande zijn bedreigd, worden zij vervangen de straf van de stropin de gevallen waarin zij niet door eene andere straf is en blijft vervangen, door do doodstraf met eerloosverklaring; de kruiwagenstrafdoor militaire gevangenisstraf; de straf van cassatie met eerloosheiddoor militaire gevangenisstraf van 5—15 jaren of door cassatie met de in art. 8 vermelde ontzetting; de straf van cassatie met inhabiliteitdoor militaire gevangenisstraf van hoogstens 10 jaren, of door cassatie met of zonder de in art. 8 vei - melde ontzetting; de straf van cassatie zonder eerloosheid of inhabiliteit, door militaire gevangenisstraf van hoogstens vijf jaren, of door cassatie, zonder de in art. 8 vermelde ontzetting; de straf van het hoogst getal slagen met het afnemen der cocarde voor den langst bepaalden tijd en detentie, door militaire detentie van vier maanden tot twee jaren; de straf van slagen met het afnemen der cocarde en detentiede straf van slagen met het afnemen der cocarde, en de straf van slagen met arrest of detentiedoor militaire detentie van twee maanden tot een jaar de straf van slagen, en de straf van detentie, door militaire detentie van hoogstens 8 maanden. De straf van slagen met het wegzenden als eerlooze schelm wordt voor de gevallen, voorkomende in de artikelen 106,195 en 200 van het Crimi neel Wetboek voor het krijgsvolk te lande, vervangen door militaire ge vangenisstraf van hoogstens 10 jaren, voor het geval van art. 141 van dat wetboek door militaire detentie van vier maanden tot twee jaren, en vervalt voor alle andere gevallen. Waar de kruiwagenstraf voor een bepaald aantal jaren zonder opgave van maximum is bedreigdwordt hoogstens dit aantal jaren en minstens één jaar militaire gevangenisstraf opgelegd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 480