502 In Inclië geboren Nederlandersdie hier niet aan hun militieplicht kunnen voldoen en zich in Nederland bevinden, worden aan de Nederlandsclie militiewet onderworpen. Omgekeerd moeten de in Nederland geboren Nederlandershun militieplicht aldaar niet volbracht hebbende, aan de Indische militiewet worden onderworpen, wanneer zij in Indie zijn. Een en ander behoudens de uitzonderingen bij do wet. Bij de invoering van den militairen dienstplicht, zoo als die in Nederland bestaatmag de quaestie der plaatsvervanging niet onbe sproken blijven. Het beginsel om de corpsen der militie zoo veel moge lijk af te scheiden van de corpsen van het staande leger vasthoudende, zou moeten worden bepaald, dat de plaatsvervangersdie reeds bij het staande leger hebben gediendniet bij de militiecorpsen mogen wor den ingedeeld. Zij moeten, de rechten behoudende der militieplich- tigenhun militieverband bij het staande leger dienen. De aanne ming der plaatsvervangers geschiedt na bekomen machtiging van het Departement van Oorlog. "Wanneer een plaatsvervanger deserteert of wegens wangedrag uit het leger verwijderd wordtmoet de mili- tieplichtige hem door een ander vervangen of zelf in dienst treden. Met de aanwijzing der plaatsvervangers zoo als dit in Frankrijk geschiedde onder de regeering van Napoléon III mag de Regee ring geenerlei bemoeienis hebben. Voor plaatsvervangers mogen niet in aanmerking worden gebracht personen boven den leeftijd van 36 jaren. In stede van Europeesche vreemdelingendie als plaatsvervanger in dienst wenschen te tredenmogen Amboineezen en Afrikanen wor den aangenomendie den volledigen cursus eener Gouvernements- lagere school voor Europeanen doorloopen hebben. Het beheer dor militie moet bij het Departement van Oorlog wor den gevoerd. Wenscht men, behalve ecne militie, ook eene schutterij in Indiè te hebbenzoo late men de schutterij bestaan uit personen, die vroe ger bij de militie hebben gediend. De sehutterlijke dienstplicht wordt dan een onderdeel van den militairen dienstplicht. De officieren der schutterij kieze men, behalve uit oud-officieren van het leger, uit schutterplichtigendie voldaan hebben aan de eischen van een vast te stellen examen voor 2en Luitenant der schutterij. De tamboers, hoornblazers en muziekanten der schutterij zijn Inlandsche vrijwil-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 509