43 is front gemaakt, is de afdeeling of zijn do afdeelingeu, waarop de aanval geschiedt, de vóórflank. Uit de orde van colonne. 38. Com'1".: Formeert carré marsch. a. Uit de divisiecolonne op geheelen of haloen afstand. Uitv.Als bij 32, C.-S. De 2° en 3° divisie nemen hare plaats in met den looppas. Bij verminderden afstand neemt do voorste divisie, zoo noodig', afstand naar voren. h. Carré op vier gelederenuit eene divisiecolonne. Coma°. Op vier gelederen formeert carré marsch. Uitv. W.-C". De voorste divisie blijft staan, de tweede sluit op de voorste aan. U.-C°De derde maakt per peloton rechts en links om en formeert de zij flanken, de vierde divisie formeert de achterflank en de voorste di visie knielt. c. Uit eene bataljonscolonne Als hij eene divisiecolonne; de voorste sectiën der rechter en linker achterste compagniescolonno verrichten wat voor de 3e divisie hierboven is voorgeschreven, de achterste sectiën der colonne sluiten op de flanken aan. d. De verdediging tegen de Cavalerie. Com'1".: Verdediging tegen de Cavalerie. Uitv.De twee voorste compagniescolonnes formeeren de viergelederen- stelling, waartoe zij opsluiten. De voorste sectiën der beide achterste compagniescolonnes maken rechts (links) om, marcheeren twee sectiedistantiën door, zwenken- half rechts en maken halt. De achterste sectiën der achterste compagniescolonnes blijven staan. Wil de B.-C'. het vuurfront verbreeden, dan kan hij de achterste sectiën tijdelijk rechts en links eenige passen laten uitzwenken of doormarcheeren, als deze figuur aangeeft. 3 2 R. A.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 50