44 Marcheert de colonnedan houdtop het commando marsch van den B.-C'., de voorste afdeeling halt-, voor het overige geschiedt het formee- ren der carré's naar dezelfde regels. Uit de orde van bataille, 39. Coma°: Formeert carré marsch. Uitv.Als bij 35C.-S. 40. Bij de carré's plaatsen zich de B.-C'., de C.-Cn.de L'.-Adj'. en de Adj'.-O. binnen het carré. Yoor 'het overige wordt het bepaalde hij 36 C.-S. in acht genomen. Bovendien kan de B.-C'. het opsluitend gelid of de reserve, zooveel noodig, aanwenden om de opene plaatsen der S.-Cn. te vullen en ook achter de guides eenige manschappen te plaatsen. De linie of colonne formeer en. 41. Wil de B.-Ct. de linie of colonne laten formeeren, dan com mandeert hij Formeert de linie of geslotencolonne. Uitv.: Als bij 37, C.-S. is voorgeschreven. De divisiën, welke het aanvankelijke rechter of linker half bataljon hebben uitgemaakt, zullen naast of achter elkander komen te staan. De linie formeeren in de richting van den aftocht der Cavalerie. 42. Bij deze oefening zal de B.-C'.nadat het carré is geformeerd de richting aanwijzen, waarin de Cavalerie, haren aftocht zal nemen en daarna commandeeren Aanva l afgeslagen. Elke divisie komt in de aangewezen richting in linie op vier of twee gelederen. Is de vijand voldoende door het geweervuur afgeslagen, dan laat de B.-C'. appèl slaan of blazenwaarop het geheel de linie of bataljons colonne formeert, naar het punt, alwaar de B.-C'. zich opstelt. Deze oefening zal vaak moeten worden uitgevoerd. Yoor de plaatsing- der divisiën mag niets worden bepaald; de C.-Ct. kiest zijne stelling, die, zoo noodigdoor den B.-Ct verbeterd wordt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 51