541 belasten, maar door de vele overplaatsingen en drukke diensten kan deze maatregel geene goede resultaten opleveren. Om hierin te voorzien zou het wenschelijk, ja noodig wezen, bij elk bataljon een vasten instructeur der S. S aan te stellen. Deze, bij den kleinen staf van het bataljon geplaatst, zou geene andere dienst en mogen verrichten dan die, alleen ten doel hebbende goede en degelijke SS. te vormen; men zou hem voorloopig uit de beste schutters en degelijkste onderofficieren kunnen vormen en eene soldij verhooging van 0,10 por dag geven. De aldus bevoorrechte onderofficier zal, wanneer men geene over ijlde keuze heeft gedaan, zich met ijver op zijne betrekking toeleggen, wel wetende, dat, indien hij zijne dienst niet meer naar behooren waarneemt of kan waarnemen, er vele andere liefhebbers voor zjjne betrekking zijn te krijgen. Deze onderofficieren, zoo doende aan weinig overplaatsingen on derhevig, vormen eene vaste kern, zoo hoog noodig tot het verkrijgen van goede S.S. Zij moeten uitsluitend belast worden met het geven van instructie op het schietterrein en tevens eens of tweemalen in de week theorie houden met de S.S. en de schutters le klasse, die aanleg hebben om een goed S.S. te worden. Zij zouden tevens hunne theoretische opleiding voorloopig moeten ontvangen van den officier, die, onverminderd het bovenstaande, belast blijft met de leiding der oefeningen van de S.S. Deze officier moet er dus voor waken, dat de onderofficier zijne dienst met lust, ijver en nauwgezetheid volbrengt, terwijl in het tegenovergestelde geval die onderofficier weer in zijne gewone betrekking moet worden terug gesteld. De overige middelen, welke tot het verkrijgen van goede schutters vereischt worden, zooals eene Normaal-Schietschool; het houden van oefeningen met Flobert-patronenhet niet te lang laten duren dei- oefeningen, waardoor vermoeidheid en afgematheid, zoowel bij onder wijzers als manschappen ontstaanhet wijzigen der voorwaarden Schrijver dezes ging menigmaal eerst om 10 uur, ja zelfs een enkelen keer om 11 uur van het schietterrein weg, waardoor de laatste alinea van bladz. 90 van het Voor- schrift op de wapenen en schietoefeningen dikwijls op eene zeer zware proef werd gesteld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 548