- 47 Oj) decolonne oppassen aangesloten uitgeleid Uitv.De genoemde colonne blijft staan; de commandanten der overige colonnes sluiten aan of nemen den aangeduiden afstand, door den marsch uit de flank. Wordt bij het commando geen afstand genoemd, dan sluiten de colonnes aan op twee a drie passen (massa) of zij breiden zich uit op deploiements- afstand (het halve front der compagnie, vermeerderd met vier pas). Het commando kan ook door signalen (appèl of verspreiden) worden vervangen. 55. Wil de B.-C'. alleen de colonnes uit het midden of wel om dubbele, compagniescolonnes te formeeren de colonnes twee aan twee doen aansluiten, dan neemt hij dit in het commando op. Haar dezelfde regels kan hij ook, wanneer de colonnes aaneengesloten zijn, de vleugeldivisiën meerderen afstand doen nemen. Comdo Rechter en linker half bataljon formeert massa's. Uitv.De middencolonnes trekken samen op de vleugelcolonnes. Gomdo. Middencolonnes formeert massa's. Uitv.De vleugelcolonnes blijven staan, de middencolonnes trekken samen door rechts en links uit de flank naar elkander te marcheeren. FRONTVERANDERINGEN. 56. Com'1" Van front veranderen op de colonnelinker rechtervleugel voorwaarts. Uitv.: De genoemde colonne verandert van directie op de plaats; de overigen begeven zich, langs den kortsten weg, op haren afstand in de nieuwe frontlijn. Geschiedt de frontverandering op eene vleugelcolonne, dan comman deert de B.-C'.: Voor- Achter- waarls van front veranderen op de rechter linkercolonne DE ÉCHELONS. 57. De opstelling en échelon heeft hoofdzakelijk ten doel om: 1. met een gedeelte der linie aan te vallen; 2. eene andere richting aan de linie te geven;

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 54