545 zoolang Indië nog geene Normaal-Schietschool heeft, ook op eenvou dige wijze ten uitvoer gebracht worden. Wil men in Nederland officieren, die daar met verlof uit Indië aanwezig zijn, in de gelegenheid stellen, een cursus bij de Normaal-Schietschool bij te wonen, welnu, wat belet den Minister van Koloniën om, in overleg met den Minister van Oorlog, ook eenige geschikte en oppassende onderofficieren en korporaals, b. v. 10. (ten einde eene ruime keus te hebben) eerst een cursus bij de Normaal- Schietschool te laten bijwonen en dan naar Indië te zendenterwijl tevens uit het rapport van den Directeur dier inrichting, over die onderofficieren en korporaals uitgebracht, zou moeten blijken, wie later voor de betrekking van instructeur der S. S. in aanmerking zoude komen. Het is toch ontegenzeggelijk waar, dat men aan eene Schietschool tal van kleine zaken leert, die in het leger minder algemeen bekend zijn of ook wel verwaarloosd worden, maar die op het goed schieten een grooten invloed uitoefenen. Schrijver dezes zou dan ook als eerste voorwaarde voor de in structeurs der S.S. willen stellen, dat zij een cursus bij de Nor maal-Schietschool hebben bijgewoond en daar blijken hebben gegeven, voor de hun later op te dragen betrekking alleszins bekwaam te zijn. Deze onderofficieren en korporaalsaldus wetende welke betrekking hun, bij goed gedrag, ijver en bekwaamheid in Indië te wachten staat, zullen zich er zeker wel op toeleggen om zich die betrekking waardig té maken; die het niet doen, verliezen van zeiven hunne aanspraak, en zoo houdt men het kaf uit het koorn. Sprak ik vroeger, dat men deze instructeurs voorloopig uit de bataljons kon nemen en dat zij hunne theoretische kennis voorloopig van den officier, belast met de leiding der oefeningen van de S. S., zouden ontvangen, later wanneer de Schietschool zijn contingent oplevert, zou dit niet meer noodig zijn. En wat zou nu dit tweede middel het Gouvernement per jaar kosten? Gesteld, dat er 32 van die instructeurs werden aangesteld cp f 1 soldij per dag en f 0,75 voor kleeding en voeding, dan is dat 32 X 365 X f 1,75 20440

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 552