48 3. de carré's zóó te plaatsen, dat zij elkander onderling ondersteunen; 4. de compagniescolonnes opvolgend te doen terugtrekken. 58. Comdo 1. Op passenvorwaarts achterwaartsen échelon. 2. Rechter linkervleugel vangt aati de beweging. Uitv.De rechter (linker) colonne vangt de beweging aande overi gen verrichten bij opvolging hetzelfde, zoodra zij den afstand hebben verkregen. De guide wordt benoemd naar de zijde van de colonne, die met de beweging een aanvang heeft genomen. Deze formatie kan ook op eene der colonnes van het midden worden aangenomen; in dat geval blijft de genoemde colonne op het commando Marsch staan, terwijl de overigen zich vóór- of achterwaarts begeven op hun afstand en daarna halt en front maken naar de colonne, waarop de formatie is aangenomen. De formatie kan ook uit de divisie- of bataljonscolonne worden gefor meerd de divisiën maken daarbij eerst rechts of links om, marcheeren op deploiementsafstand van de nevendivisie door, om daarna voorwaarts (achterwaarts) afstand te nemen. De B.-C'. commandeert daartoe: Op de voorste colonne achterwaarts en échelon mabsch. DE LINIE FORMEEREN. 59. Het formeeren van de linie geschiedt op signalen. Om de linie met het front naar voren te formeeren wordt bij de colonne, waarop zij moet worden geformeerd, een appèl geblazen. Op dit signaal begeven zich de échelons bij opvolging in de lijn van bataille. Wil de B.-C'. gelijktijdig eene andere richting geven, dan stelt hij de divisie, waarop de linie wordt geformeerd, in die richting. De overige divisiën begeven zich langs den kortsten weg daarin. MARSCH UIT DE FLANK. 60. Comdo Rechts {links) uit de flank. Uitv.De C.-Cn. stellen hunne colonnes naar de benoemde zijde in beweging.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 55