BOEKBESCHOÜfflNG. Handleiding ten gebruike bij de uitoefe ning der Militaire Rechtspleging, bewerkt ten dienste van het leger in Rederlandsch- Oost-Indië, door Mr. W. E. Van der Hout en H. J. Prins1ste Luitenant der Infante rie. Derde uitgave, vermeerderd en inge richt voor hen, die zich wenschen voor te bereiden voor het officiers-examen, door J. A. P. Grevers, lste Luitenant der Infanterie, Instructeur aan de Militaire school te iflees- ter-Cornelis. Geachte Eedacteur Gij hebt mij de taak toegedacht, het werk, waarvan de vrij lange titel hier boven is afgedrukt, in uw tijdschrift aan te kondigen. Die opdracht was mij lief, als een bewijs dat ik nog niet vergeten ben. Ik heb haar dan ook daarom aanvaard, met het bewustzijn trouwens, dat ik mij waagde op glad ijs. Sedert negen jaren toch ben ik aan de militaire rechtsbedeeling in deze gewesten geheel vreemd geworden; aan den eenen kant, doordien bemoeienis daarmede in mijn tegenwoordigen werkkring niet voorkomt; aan den anderen, doordien ik den kring mijner onderzoekingen wat heb uitgebreid. Ik wil dan ook gaarne erkennen, dat ik in den arbeid van den Heer Grevers veel heb aangetroffen, wat mij vreemd was, en voor de mededee- ling waarvan ik hem dankbaar moet zijn. Toch moet ik verklaren, dat de vele moeite, aan dien arbeid besteed, nuttiger had kunnen zijn aangewend. Om deze uitspraak te rechtvaardigen, wil ik de opgedragen taak uit breiden en niet alleen het aandeel van den Heer Grevers aan den arbeid beoordeelen, maar het geheele boek.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 593