53 achteren een weinig worden omgebogen. Daartoe zal hij commandeeren: Verdediging tegen de Cavalerievleugeldivisiën achter- ivaarts omgebogen of vleug eldivisiën voor- en achterivaarts omgebogen. DE LINIE FORMEEREN. 75. Wil de B.-Cb. de linie laten formeerendan laat hij het signaal Afslag blazen. De compagniën begeyen zich langs den kortsten weg op hare plaats in bataille en herstellen gedurende den marsch de colonne. 76. Wil de B.-Ch per compagniescolonne carré doen formeerendan commandeert hij Formeert de carrés. Uitv.: De C.-O. doen het carré formeeren 32, C.-S.). 77. Om de colonnes weder te formeeren, commandeert de B.-Ch: Formeert de compagniescolonnes. Uitv.: De C.-Cn. formeeren de compagniescolonnes 8a, C.-S.). 77". Aanval van een bataljon. 1°. Buiten het bereik van het vuur. 2°. Binnen de grenzen van het vijandelijk geweervuur. 3°. Zoodra de werking van het vijandelijk geweervuur grooter wordt. 4°. Do bajonetaan'val. Do B.-C®. commandeert daartoe: Formeert de gevechtscolonne marsch. Uitv. 1. De rechter (linker) en derde (vierde) divisie worden tot op 400 pas in compagniescolonnes op deploiementsafstand vooruitgeschoven in de richting van het aanvalspunt en houden aldaar halthet geheel knielt. De tweede en derde divisie volgen haar op den bepaalden afstand. 2. Zoodra het bataljon binnen de grenzen van het vijandelijk geweer vuur is gekomen, (1000 pas) laat de B.-C'. de tirailleurlinie formeeren, waartoe de voorste divisiën elk eene halve divisie laten uitzwermen en met de andere helft als soutien volgen, waarbij deze, ter vermijding van verliezen, de meest geschikte formatiën zullen aannemen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 60