55 wel achter de beide vleugels der linie, naarmate de omstandigheden dit zullen vorderen. Zoodra het bataljon tot den bajonetaanval overgaat, gaat de reserve vooruit en houdt zich gereed om bij den gelukten aanval de verkregen uitkomsten te helpen behouden of om de teruggeslagen troepen op te nemen. Moet het bataljon in verband met de andere afdeelingen samenwerken, dan zal eene reserve niet noodzakelijk zijn, vooral wanneer het andei'e troepen achter zich heeft. 78. Is het bataljon behoorlijk geoefend in de bewegingen met com pagniescolonnes dan wordt het door den B.-C'. geoefend in het aanne men van voorbereidende gevechtsformatien, in verband met tirailleurs. Verdedigend gevecht van een bataljon. Daartoe wordt het bataljon verdeeld in eene tirailleurlinie met soutiens, een hoofdtroep en eene reserve. In eene opstelling met aangeleunde vleugelsvóór het begin van het gevecht, is de opstelling van het bataljon als volgt. Twee compagniën vooruitgeschovenwaarvan de helft als soutien dient en op 100 pas achter de tirailleurlinie is opgesteld. Daar achter (200 pas) de hoofdtroepbestaande uit eene compagnie in gedeploieerde orde. Bij niet aangeleunde flanken is de opstelling der tirailleurlinie en sou tiens dezelfdeals hierboven is aangegeven. De hoofdtroep staat op 200 pas achter de soutienlinie in halve com pagniescolonne achter de beide vleugels der linie. De reserve staat op 400 pas achter het midden van den hoofdtroep in compagniescolonne. 79. Bij alle bewegingen in de vorige bedoeldmoeten verschillende gevechtstoestanden aangenomen en moet he'' bereiken van een ol ander tactisch doel steeds op den voorgrond gesteld worden. Do B.-C'. maakt vóór den aanvang der beweging, de officieren en zoo veel noodig den troep in hoofdtrekken met zijne oogmerken bekend, ten einde, zoowel officieren als onderofficieren en manschappen, een juist denkbeeld te geven van de wijze, waarop de bewegingen in gesloten orde, in verband met hot verspreide gevecht, ter bereiking van een tactisch doel, met het oog op het terrein en andere omstandigheden, tegenover den vijand in toepassing moeten worden gebracht. Tot de oefening, bedoeld bij 78, zal de B.-C' niet overgaanzoolang het bataljon niet reglementair is afgeëx.erceerd, Bij het reglementair

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 62