623 aangegeven rivier te beschouwen aHeen nis het nfvoei kanaal dei rawah, hetgeen toch feitelijk niet het geval is. VIII. Residentie Semarang. De districtshoofdplaatsen Karang- t eng ah en Pegand on zijn op de E. K. als gewone plaatsen aangegeven. Men zoekt op de E. K. te vergeefs naar de wegen, die van Bodja naar Soeinowono Kedoeen van Salatiga, langs de noordelijke helling van den Merbaboe (over het zadel tusschen dien berg en Telemojo) naar Grabak (Kedoe) leiden. Wij noemen speciaal deze wegen, omdat zij genoemd worden in het opstel, voorkomende in den jaargang 1880 van dit tijdschrift, getiteld: „De reductie der Nederlandsch-Indische Cavalerie. Evenmin zijn de weg van Ambarawa naar Soemowono en de top van den 1883 M. hoogen Telemojobeide nog al bekend aan hen, die te Willem I in garnizoen zijn geweest, aangegeven. Dë zeer bekende Rawah Bening bij Willem I is op de E. K. zelfs niet te vinden. Wij laten het bij deze saillante aanmerkingen. IX. Residentie Kedoe. Op de E. Iv. ontbreekt één districtshoofd plaats. Denkelijk is Soetjenop de R. K. en O. E. K. als zoodanig aangegeven, de vermiste hoofdplaats van het district Remameh. Het zoo bekende en herhaaldelijk genoemde Pingitgelegen aan den postweg van Ambarawa naar Mag elanhad, evenmin als de top van dien naam, vergeten mogen worden. X. Residentie Djokdjakarta. Pasar-gedeh is op de E. K. ten on rechte omler de regentschapshoofdplaatsen opgenomen. Zie daarom trent de R. K. en den A. Dat de districtshoofdplaatsen90niet allen vermeld.zijn, is duidelijkmaar in het regentschap Goenoeng kidoelthans eene groote, nagenoeg witte vlakte, had men o. i. gerust de op de R. Iv. met groote letters geschreven districtshoofdplaats Plajen kunnen teekenen. De weg, die van Wonosari Goenoeng kidoel) naar Djokdja leidt, neemt bij het punt (Seminkar op de R. K.) waar hij zich vereenigt met den van Nglaran komenden wegeene west-noordweste lijke richting aan en niet eene nagenoeg noordelijke, zoo als de E. Iv. aan geeft. Om kort te gaan, deze kaart laat dien weg een grooten bocht maken, die in werkelijkheid niet bestaat. De teekenaar is van den,

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 630