625 moet worden gedacht, of ontspringt daar niet een riviertje, dat in de termen viel van op de E. K. te worden vermeld? Op de E. K. vinden wij toch eenige kali'sdie, met twee lijnen geteekenddus niet al te onbeduidend zijn. Yau de op de E. K. aangegeven „binnenpostwegenin den drie hoek Pati Tajoe Djoewana en van de „rijwegen in de buurt van Tambak en Majong-lor zijn eenige op de E. K. niet te vinden. Bij Djoewana mankeert het teeken voor ankerplaats. XIII. Eesidentie Rembang(Zie de gephotographeerde E. K.) Yeel hebben we niet aan de betrekkelijk groote ruimte, die dit gewest op de E. K. inneemt. De E. K. toont ons evenwel dat er méér is. Menig paardenpad o. a., dat wij op deze kaart vinden, had wel verdiend op de E. K. vermeld te worden; ten minste met evenveel recht als dit elders is geschied. Wij wijzen b. v. op de paardenpaden, die uit gaan van 1. Soelangin westelijke, 2. Ngaiven, in west-noordwestelijke, 3. Randoeblatoengin zuidelijke, 4. Ngrahoe, in oostelijke, 5. Kalitidoein zuidelijke, 6. Bowernoin noordelijke en zuidelijke richting. Ook het gebergte had nauwkeuriger kunnen worden aangegeven. Toppen als de 900 M. hooge Pandan en de 677 M. hooge Boetak met den 806 M. Imogen Lasemde hoogste van het gewest, hadden beter aangegeven en tevens genoemd kunnen worden. Overbodig ware het evenmin geweest, indien hier en daar aan de noordkust, b. v. bij Rembang en Lasemde loop der hier bestaande kali's was aangegeven. Waarvoor heeft men de betrekkelijk groote schaal der kaart gekozen, indien hiermede geene rekening wordt gehouden Het zoutpakhuis ten westen van Rembang heet Paradesi (zie den A.) en niet Bressen. Dezen naam draagt de in de buurt gelegen post. Bij Toeban ontbreekt het teeken voor ankerplaats. XIY. Eesidentiën Madioen en Kediri. Het gebergte had oordeel kundiger en nauwkeuriger kunnen worden aangegeven. Aan de wes telijke grens van Madioen hadden ten zuiden van den Lawoe gevoe-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 632