686 de vier wapens; de Generaal De Galiffet is b. v. een cavalerieoffi- cier. Maar men zij zeer voorzichtig, met uit deze voorbeelden gevolg trekkingen te maken voor liet Indische leger. Daar de officieren der Infanterie in dit leger feitelijk het meest met troepen leeren omgaan, Artillerie en Genie in Indië hoofdzakelijk technische wapens zijn en zoo zij tactisch moeten optreden, slechts in zéér geringe onderdeelen bij de Infanterie worden ingedeeld en vooral in Indië de Infanterie steeds de beslissing zal moeten aanbrengen, afgescheiden er van, dat zij steeds is en zal blijven het hoofdwapen, dat in elk gevecht de hoofdrol speelt, zoo is het o. i. goed en billijk, dat de hoogste ran gen in het leger in den regel door officieren van de Infanterie wor den bekleed. Maar het is niet voldoende, dat de Generaals in het Indische leger voor het gros uit het wapen der Infanterie moeten worden gekozen en de Legercommandant in den regel een officier van de Infanterie zal zijn, het wapen moet ook een eigen chef heb ben, zoo als de andere wapens en diensten. Die chef moet, met het oog op zijne verhouding tegenover de afdeelingscommandanten, den rang van Generaal-Majoor hebben. Eene reorganisatie van het Departe ment van Oorlog zal daarvan het gevolg moeten zijn. Zij behoeft echter geen geld te kosten. De IIe afdeeling wordt eene zuivere in- fanterieafdeeling, waar alleen het personeel van het wapen en overi gens alles wat op het wapen alléén betrekking heeft, behandeld wordt. Het personeel dier afdeeling kan verder bestaan uit 1 majoor of lui tenant-kolonel, 1 kapitein-adjudant van den chef van het wapen, 2 kapiteins, allen van de Infanterie, en verder uit militaire ambtenaren en schrijvers. Het 2e bureau dier afdeeling heeft sedert de oprich ting van den Geueralen staf geen raison d'etre meer. Het werk: personeel van het leger wordt over al de afdeelingen van het Depar tement van Oorlog verdeeld. Vermeerdering van kosten is daarvoor niet noodig. Het stamhoekbeheer wordt bij het kabinet geplaatst, dat herdoopt wordt in eene afdeeling secretariaatmet een doctor in de rechten als chef, den titel dragende van secretaris van het Departe ment van Oorlog. De adjudant van den Legercommandant wordt, even als die van den Commandant der Zeemacht, alleen aan zijn per soon toegevoegd. Laat men de eskadrons Cavalerie te Salatiga en Batavia door een hoofdofficier commandeeren, dan behoort de regi-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 693