700 De kazernes, hospitalen en andere gebouwen, ten gerieve van de Euro- peesche troepen in Britsch-Indië, worden gebouwd door het departement der Burgerlijke Openbare Werken. Dit geschiedde in vroegere jaren ook in Nederlandsch-Indië. Wie nu hieruit afleidt, dat voor het logies der Inlandsche troepen in het Britsch-Indische leger eene andere regeling bestaat, vergist zich. Tot 1880, voor zooverre wij weten, bestaat aldaar de bepaling, dat het Inlandsch gedeelte van het leger zelf moet zorgen voor zijn logies. Hoe dat nu juist gebeurt, of er voor dat gedeelte b. v. wat wij zouden zeggen, militaire kampongs bestaan, hebben wij niet kun nen nagaan. Genoeg zij het, hier op te merken, dat alles wat hierna van de kazernes wordt gezegd, alleen betrekking heeft op Europeesclie troepen. De tegenwoordig bestaande normaal-projecten voor den bouw van ka zernes dagteekenen van 1863 en zijn ontworpen door den Kolonel, inge nieur Crommelin. Naar die projecten moet bij dien bouw o. a. het vol gende worden in acht genomen 1° Voor verschillend klimaat geldt, met inachtneming van de algemeene voorschriften en beginselen, daarbij op te volgen, een afzonderlijk plan, als gids; de uitvoering der details is overgelaten aan de officieren, belast met den bouw der kazernes en met plaatselijke toestanden en behoeften bekend. 2° De Infanterie wordt lialf-compagniesgewijze gekazerneerdalleen in forten, waar de noodige ruimte daarvoor ontbreekt, zullen kazernes voor eene compagnie gebouwd worden. De Cavalerie wordt per compagnie of half-eskadron troopde bereden (rijdende of veld) Artillerie per sectie {division) of peloton platoonen de garnizoens-Artillerie in een of twee kazernes, naar omstandigheden, per batterij gelogeerd. Van de Infanterie en de Cavalerie mogen derhalve niet meer dan respectievelijk 44 en 66 man onder één dak slapen. 3° Eene compagnie Infanterie heeft recht op 4, eene compagnie Cava lerie en eene batterij bereden Artillerie op 3 slaapkamers. Wanneer voor eene batterij garnizoens Artillerie twee kazernes zijn toegestaan, is elke kazerne in twee slaapkamers verdeeld; anders heeft eene batterij garnizoens Artillerie ook slechts op 3 slaapkamers recht. Bij deze rege ling mogen echter niet meer dan 24 en niet minder dan 16 man op ééne kamer slapen. 4° In alle kazernes van twee verdiepingen in Britsch-Indiê geldt als een vaste regeldat alleen de bovenvertrekken voor slaapkamers, terwijl de benedenvertrekken voor dagverblijf en andere inrichtingen gebruikt worden. Op plaatsen, waar de beschikbare ruimte voor den bouw van

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 707