701 kazernes beperkt is, mogen kazernes van drie verdiepingen gebouwd wor den, waarvan dan de twee bovenverdiepingen voor slaapkamers worden gebezigd. In forten of andere plaatsen, waar de noodige ventilatie in de benedenverdieping door de nabijheid van eene borstwering of een heuvel belemmerd wordt, mag deze verdieping niet tot woonvertrekken worden ingericht. In de bergstreken (Hill-Stations) is het niet verplichtend, kazernes met twee verdiepingen te bouwen; maar wanneer het gemakke lijker geacht wordt, aldaar kazernes van twee verdiepingen te hebben, dan kan zoowel de boven-als de benedenverdieping voor slaapvertrekken worden gebruikt. Zonder eenig bepaald distributieplan voor de beneden verdieping vast te stellen, is bepaald, dat de helft harer ruimte toegewe zen wordt voor het dagverblijf der manschappen, een vierde voor open galerij en een vierde voor inrichtingen van bij zonderen aard (auxiliary accomodation) als rustkamers, onderofficierseetzaal, bibliotheek en uitspan ningszaal de bureaux, privaten, keukens, enz., enz. zijn daaronder niet begrepen en vormen de bijgebouwen (subsidiary accomodation) 5° Yoor de ruimte in de slaapkamers der kazernes is het volgende bepaald a. in de benedenlanden (On the Plains) 71 strekkende voet, langs de kamerbreedte, per man, 90 vierkante voetB 24 voet breedte van het slaapvertrek, 20 hoogte der zoldering boven den vloer op beide verdie pingen, 1800 kubieke voet per man b. in de bergstreken (At Hill-Stations) 7 strekkende voet, langs de kamerbreedte, per man, 77 vierkante voet V 5) 22 voet breedte van het slaapvertrek, 1618 hoogte der zoldering boven den vloer op beide verdie pingen, 12321408 kubieke voet per man. De kribben worden in elke afdeeling (zie de hierbij gevoegde plaat) op twee rijen geplaatst. Geene krib mag op een afstand van minder dan 9 duim [inches] van eene deur worden geplaatst. Tegen de lengte van den muur tusschen twee aangrenzende deuren mogen hoogstens twee kribben worden geplaatst. In alle Britsch-Indische kazernes nemen raamdeuren de plaats in van gewone ramen of vensters. 6° In het belang der hygiene mag een kazernegebouw slechts bestaan

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 708