702 uit: 1. het slaapvertrek, 2. de eetzaal, 3. het onderofficïerskwartier, 4. de waterkamer, 5. een of ander dagverblijf. De waschkamers bevinden zich in afzonderlijke gebouwen. Elk privaat bestaat uit twee zitplaatsen en twee urinoirs. Voor het nachtverblijf op de bovenverdiepingen zijn ook privaten toegestaan, die echter over dag altijd gesloten zijn. Het onder officierskwartier heeft de zelfde distributie als voor een getrouwd onder officier, namelijk twee vertrekken, een van 18'xl2' en een vanl2'Xl2'-, eene kleine badkamer is daarbij ten gerieve van de vrouw van den ser geant g'ebouwd, die daarvoor geen voegzaam bijgebouw kan hebben in de nabijheid der kazernes van de ongetrouwden of van hunne badkamers gebruik maken. De breedte der veranda's van de kazernes is voor de benedenlanden 12 en de bergstreken 10 voet. Sedert 1864 zijn in bovenstaande voorschriften betreffende den bouw. van kazernes slechts eenige weinig beteekenende wijzigingen gemaakt. Zoo is de afstand tusschen vloer en zoldering op de bovenverdieping van 20 op 16 voet gebracht en het aantal kribben in elk slaapvertrek van 20 op 18 gesteld, terwijl in de bergstreken de vierkante ruimte per man van 77 op 71 voet is gebracht. Waar vóór de uitvaardiging dier voor schriften goede kazernes reeds waren, zijn deze eenvoudig gewijzigd naar de algemeene regelen van het nieuwe systeem van kazernebouw. Tot de bijgebouwen [out-buildings] van elke kazerne worden gerekend te behooren; de keuken, het waschlocaal, het privaat, het badhuis en het reinigingslocaal. In de meeste garnizoenen vindt men bovendien een zwembad van 4 tot 5 voet diep. Ook de kazernes voor getrouwde militairen verdienen de aandacht. Voor ieder getrouwd soldaat worden toegestaan twee kamers, een van 16'Xl4' en een van 14'XlO'. Voor kazernes dezer categorie van militai ren worden het meest gewenscht gebouwen van ééne verdieping, door veranda's omgevenmaar kazernes van twee verdiepingen mogen ook worden gebouwd. Elke kazerne bevat 8 tot 10 kwartieren voor getrouw den. Ten einde de vrijheid dezer militairen zoo veel mogelijk te verzekeren, zijn de scheidingsmuren in deze kazernes tot aan het dak opgetrokken de privaten voor vrouwen en kinderen mogen nooit onder één dak met die voor de mannen gebouwd worden. Badkamers vindt men in afzon derlijke gebouwen. Wij gaan thans over, het een en ander te zeggen van de hospitalen. De Britsch-Indische regeering is niet gestemd voor algemeene militaire hospitalen in tijd van vrede, waardoor afzonderlijke hospitalen bestaan yoor elk regiment of detachement. Zij worden gebouwd om van de ge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 709