703 middelde sterkte van regimenten of detachementen boven de 400 man 10°/0 en van detachementen beneden de 400 man 12°/0 aan zieken te kunnen onder dak brengen. In ongezonde landstreken, zoo als Agra, Delhi en Peshawaris de ruimte der hospitalen op 12 en 15% van de zelfde cijfers berekend. In overeenstemming met bovenstaande verhouding, moet een militair hospitaal het volgende aantal slaapplaatsen (kribben) kunnen bevatten Troepenafdeelingen. regiment Infanterie Cavalerie batterij Artillerie compagnie garnizoens Ar tillerie Ongezonde streken. Gezonde streken. 92 50 18 10 Even als de kazernes, hebben de hospitalen twee verdiepingen. Het hospitaal voor een regiment Infanterie bestaat uit twee gebouwen, 400 voet lang. De bijgebouwen zijn een privaat, eene lijkkamer, een wachthuis, waschlo- caal en eene werkplaats voor de ambulance. Er bestaan afzonderlijke ziekeninrichtingen voor de vrouwen der militairen. Beschouwen wij thans het logies voor den gezonden en zieken militair in jBritsch-Indiê in 't algemeen. Zóó veel gewicht hecht de Britsch-Indische regeering aan een goed stelsel van kazernes en hospitalen, dat zij voor den bouw van nieuwe en de verandering van reeds bestaande de groote som van 120.000.000 over had! Zulke cijfers ten bate van hare Europeesche militairen spreken al te duidelijk om er nog iets meer van te zeggen. Dat de kazernes in Britsch-Indië er bijkans uitzien als paleizen, moge uit de hierbij gevoegde plaat blijken. Voor heete luchtstreken kan het niet anders dan wensche- lijk zijn, kazernes van twee verdiepingen te bouwen, elke verdieping eene breede veranda te geven, door het aanbrengen van blinden steeds te zorgen, dat de zon nooit op de muren der slaapvertrekken schijnt, aan eene uitstekende ventilatie door buizen in de muren en de raam- deuren op de bovenverdieping te denken, in het belang der zindelijkheid reinigingslocalen en zwembaden te maken en eindelijk voor de noodige

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 710