6<S 100 idem (1 Eng. duim vierkant.) 75 idem (1 Eng. duim rond.) 350 idem greenen platen, zwaar 0,38 M. 6 filtreertoestellen van niet meer dan 18 K.GK gewicht. 10 handpompen. 2 rolllen touw, dik 2 Eng. duim. 2 daarbij belioorende blokken. 2 takels compleet. 6 handheien. 12 versterkte onderliggers voor loopbruggen. 3 rollen touw, dik 3 Eng. duim. 1 stel daarbij belioorende blokken. Het bleek later, dat die opgave onvoldoende was, en zelfs nadat de verschillende hoeveelheden achtereenvolgens nog met ongeveer de helft vermeerderd waren, had men nauwelijks het vereisclite. Naar de Goud kust werd daarenboven nog medegenomen eene locomobile, die tevens als straatlocomotief kon gebruikt worden (steamsapper), benevens eene door stoom te drijven zaag. Nadat men zich op de hoogte had doen stellen van de ruimte, die men to Cape Coast Castle zou aantreffen tot oplegging van materialen en gereedschappen, en verder eene opgave bekomen had van de hoeveel heden levens- en verpleg'ingsmiddelen die medegenomen en behoorlijk opgeborgen moesten worden, waaronder veel rijst, meel en andere aan bederf onderhevige artikelen, kwam het noodzakelijk voor, om dadelijk maatregelen te hemen tot den aanmaak van houten magazijnen. Men bekwam machtiging om te doen aanmaken 70 barakken, die uit een genomen konden worden. De barakken werden twee aan twee opgeslagen en de overschietende gevels dienden voor nieuw aangemaakte barakken. In tien dagen tijds had de Intendance 38 barakken ter harer beschikking. De samenstelling en inrichting van deze eenvoudige, doch zooals het gebruik leerde, zeer practische magazijnsbarakken blijkt uit de figuren 1, 2 en 3 van plaat I. De ondervinding heeft nochtans geleerd, dat het verkieslijker zoude geweest zijn, de barakken binnenwerks eene breedte te geven van 4,9 in plaats van 4,25 meter, dewijl men dan daarin 2 rijen kribben had kunnen plaatsen voor het geval zij dienst moesten doen als tijdelijke hospitaal-barakken waartoe zij thans te smal waren. Het nadeel van meerdere zwaarte woog niet op tegen het daaraan ver bonden voordeel. De barakken hadden eene binnenwerksche lengte van 5,5 meter maar waren zoodanig ingericht, dat zij, door samenvoeging van verschil-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 73