69 3.90 ƒ2.40 aanwezig, maar toen men met hen in onderhandeling trad, trokken zich al dadelijk 7 smeden terug. Men kwam met de overigen omtrent de vol gende dagloonen overeen: Gedurende Dagloonen de te expeditie Sierra Leona. voor een opzichter, timmerman (foreman) V D gewoon timmerman 2.10 1-65 V opzichter, smid (foreman). 4.50 3— gewonen smid 2.10 1.80 n V gewonen arbeider 1-20 0.70 daarenboven zouden zij dagelijks bekomen 0,225 kilogram vleesch en 0,45 kilogram rijst, benevens vrije passage heen en terug. Te Sierra Leona werden verder nog eenige materialen aan boord ge nomen als: 300 platen, dik 0,076 meter. 60 strekkende meters rib, zwaar 0,20 bij 0,10 meter. 2 schrankbeenen. 1 kaapstander. 1 kist met spijkers. 2 katrollen (blokken). 1 rol touw, dik 0,05 meter. Spoedig daarna ving eene reeks moeilijkheden aan met de Inlanclsche handwerkslieden, daar al dadelijk bleek, dat zij zich zooveel mogelijk aan allen arbeid onttrokken en begonnen met den eisch, dat ieder hun ner een Fan tij 7i tot hulp onder zich moest hebben. Daarenboven waren zij door de Engelschen zeer moeilijk te verstaan en bijna nimmer te begrijpen, terwijl zij de Fantijnen volstrekt niet verstonden. Hun onwil vertoonde zich voor het eerst, toen de Opperbevelheberdie nog aan boord logeerdeeen houten ezel verlangde. Men belastte een tweetal tim merlieden met den aanmaak, doch zij verruilden in stilte hunne koperen plaatjes van handwerkslieden met de zinken van een paar sjouwers en stelden dezen in hunne plaats. Toen men na verloop van eenige uren ging zien, hoe de arbeid stond, vond men een paar Negers druk bezig een hoop hout te vernielen, en het bedrog kwam uit. Het terrein, hetwelk men voor de opstelling der magazijnsbarakken uitzochtwas onmiddelijk aan het strand gelegen en had dan ook eene helling naar de zee toe. Men plaatste nu de rij barakken in ééne lijn, loodrecht op de strandlijn, waarvoor men de volgende reden had.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 76