77 250 porseleinen kegels. 20 liter lijnolie. 4 seinregisters voor optischen telegraaf. 1 flesch machine-olie. 2 misthoorns. 2 liter instrument-olie. 2 lederen gereedschapstassclien. 2 witte seinvlaggen. 2 zwarte seinvlaggen. 2 seinpalen. 2 wijzer toestellen. 50 meter lampkatoen. 2 scharen. 2 verrekykers. 4 seinlantaarns. 17 handlantaarns. 10 liter olie. 6 tondeldozen. Ten einde de troepen zoo veel mogelijk te sparen, bepaalde de Opper bevelhebber, dat niet meer dan 1 officier en 15 minderen voor den aanleg der telegraphiscbe communicatie mochten gebruikt worden. Intusschen waren een 1500tal bamboe telegraafpalen gekapt, welke van de inboorlingen werden gekocht tegen 0.10 het stuk. Vervolgens werd een transport van Inlandsche vrouwen georganiseerd, die 100 telegraafpalen naar Cape Coast Castle brachten. De palen waren versch gehakt en nog groen, hadden eene lengte van 4.8 a 5.4 meter en eene middellijn van 0.08 a 0.09 meter. Er werd daarna beproefd op welke wijze de isolatoren het geschiktst op den bamboepaal konden bevestigd worden. Dit bleek de volgende te zijn: de bamboe werd ongeveer 0.15 meter boven een 'knoop haaksch afgezaagd; daarna werd een viertal slagen van ijzerdraad n°. 11 om het topeinde van den paal vast aangelegd ten einde het splijten te voorkomen, en eene prop van week hout in het holle boveneinde geslagen; in die prop werd daarna een gat geboord voor de ijzeren stang van den isolator. [Zie figuur 6, plaat I.] Voor den verderen aanleg der telegraphische communicatie werden van wege de expeditionaire Genie de ondervolgende voorstellen gedaan: Het detachement telegraafwerkers bestaat uit: 2 onderofficieren, 5 korporaals en 18 man, waaronder zich bevinden 6 seirtefë; Met dit detachement denkt men, bijgestaan door 100 inboorlingen, gemiddeld dage-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 84