- ?g lijks ongeveer 8 kilometer lijn te kunnen hangen. Na eenige dagen kan dit echter eerst juister worden opgegeven. Met de 6 seiners zal men, met het oog op dag- en nachtdienst en de eventueele aflossingen voor ziekte, enz. op niet meer dan 3 stations mogen rekenen. Yoorts: 1°. dat er slechts eene enkele lijn zal geslagen worden, hoewel zeer goed eene dubbele lijn daargesteld zou kunnen worden; het aantal seiners is evenwel voor de bediening ontoereikende en eene enkele lijn is aan minder storingen onderhevig goedgekeurd 2°. dat er drie stations zullen gemaakt worden a. te Cape Coast Castle een permanent station in het Gouvernementsgebouw goedgekeurd b. bij het hoofdkwartier en dit steeds, zooveel doenlijk, volgende goedgekeurd) c. op een of ander te bepalen tusschenpunt; dit station zal, zoo dikwijls de omstandigheden het wenschelijk maken, ver plaatst worden. Eenige seintoestellen met toebehooren zullen daarenboven langs de lijn geposteerd worden, om bij de tijdelijke verandering van het laatstgenoemde station tijdelijk inge schakeld te worden en daardoor alleen eene verplaatsing der seiners te eischen. (goedgekeurd.) 3° Er zullen twee soorten van telegramsformulieren uitgegeven worden a. gewone formulierendienende voor de chefs van diensten op alle posten. goedgekeurd b. bijzondere formulierenalleen voor het hoofdkwartier bestemd en die boven alle telegrammen den voorrang hebben. (goedgekeurd.) De gewone telegrammen zullen alleen overgeseind worden tusschen 6 uur 's morgens en 6 uur 's avonds. (goedgekeurd.) 4°. Eenzelfde, daarvoor aan te wijzen, seiner zal zich voor de bediening van het station van het hoofdkwartier bevinden. Een ander seiner zal permanent verblijven aan het station te Cape Coast Castle. De overige 4 zullen ter beschikking zijn van den officier met de telegraphische correspondentie belast, (goedgekeurd.) Aan elk station zullen 3 ordonnansen geplaatst worden voor bewaking en voor het bezorgen der depêches. (Deze ordonnansen zullen gegeven worden uit de politiesoldaten en tevens als politie blijnen dienst doen.) 5°. Het zal hoogst bezwaarlijk zijn, de lijn langs den weg te maken, wanneer zich daarop aanhoudend transporten bewegen (hieraan is niets te veranderen.) 6°. Elk station zal voorzien worden van eene zooveel mogelijk bijgewerkte kaart (zal geschieden.) 7°. De officier, met de telegraphische gemeenschap belast, zal zoo spoedig mogelijk

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 85