607 608 609 612 613 aanmaak zijn zeer gering, zoodat men gemakkelijk de proef kan nemen. Bovenbedoelde draaitoestel is liier beproefd en heeft zeer goed voldaan. Niemand, die met ons bet in de vorige aflevering van dit tijdschrift geplaatste opstel van den Heer C. C. H. Smitgetiteld: „Het infanterie- vuur op groote afstanden," gelezen beeftzal er den schrijver van verdacht hebbendat hij zich met de veeren van anderen heeft willen tooien. Maar bij de waardeering van den arbeid des Heeren Smit en de erkenning van de moeilijkheid om over het vuur op groote afstandendat reeds zoo vele pennen in beweging gebracht heeft, iets nieuws te leveren, kwam het ons toch voor, dat de schrijver wel den vrij algemeenen regel in toepassing had mogen brengen, dat zij die over wetenschappelijke onder werpen schrijven, de bronnen vermelden, waarvan zij bij hun arbeid hebben gebruik gemaakt. Niet alleen doet men dit om te laten zien welke onze eigen denkbeelden en welke die van anderen zijn, maar ook om den lezer in staat te stellendie zelfde bronnen te raadplegen. Het artikel nu van den Heer Smit is voor het technische gedeelte vertaald uit het „Journal des sciences militairos, livraisons Mars 1879 Cli. GrossmannLe tir de 1' infanterie et son influence sur l'emploi do 1' artillerie)Aoüt 1879 (Les feux a grandes distances) en Janvier 1880 (Le tir de 1' infanterie aux grandes distances) en voor het andere gedeelte uit het werkje van den Belgischen Kapitein van den Generalen staf II. Vermerschgetiteld: „Le tir de l'infanterie aux grandes distances et son influence sur la tactique." Zoo komen b. v. op de volgende pagina's van het eerste deel des loopenden jaargangs van dit tijdschrift meer of min lange volzinnen, dikwijls geheele bladzijden, voor die letterlijk of nagenoeg letterlijk vertaald zijn of uit het werkje vau Cermersch of uit bovengenoemd tijdschrift. Teling-TinggiApril 1881. K. Van Erpecitm, 2e Luitenant der Infanterie. Het vuren der Infanterie op groote afstanden. 70, I. S. M. Janvier 1880 '0, tl? n n 71, 72, 73,,,

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 102