352 De Vereeniging tot beoefening van de krijgswetenschap ie 's Gr&venhage. De Redactie ontving den volgenden brief: Aan de Redactie van liet „Indiscli Militair Tijdschrift" te Batavia. s Rage6 Juli 1881. Geachte Heer Redacteur! Met de opneming van onderstaand Bericht omtrent de Vereeniging tot Beoefening van de Krijgswetenschap te 's Hage in uw tijdschrift zult gij het Bestuur dier Vereeniging ten zeerste verplichten. Met gevoelens van achting verblijf ik Uw dienstwillige kameraad, A. L. W. Seijffardt Kapitein der Artillerie, Secretaris der Vereeniging tot Beoefening van de Krijgswetenschap. Vereeniging tot Beoefening van de Krijgswetenschap te 's Hage. Een hoofdbezwaar voor de Officieren van het Nederlandsch-Indische leger, die lid wenschten te worden van bovenvermelde Vereeniging, was steeds: dat zij domicilie in Nederland moesten kiezen, waar de Versla gen der Vereeniging bezorgd en de contributie opgehaald werd. Dat bezwaar is nu door de goedgunstige beschikking van Zijne Excel lentie den Commandant van het Leger en Chef van hetjDepartement van Oorlog, Vafdeeling, Militaire Administratie, 2e Bureau, No. 1376 C vervallen. Bij die beschikking is toch bepaald, dat de Verslagen der Vereeniging door de zorg van het Departement van het juiste adres zul len worden voorzien en dat de contributie door tusschenkomst der Mili taire Administratie zal worden geind. Volgens art. 13 van het Reglement der Vereeniging bedraagt dejaar- lijksche contributie vier gulden; hierbij komen nu voor Indiê aan kosten van frankeering der Verslagen, enz., ongeveer twee gulden, zoodat de leden in Nederlandsch-Indië hunne contributie op zes gulden 'sjaars moeten rekenen. Het verhandelde in de algemeene vergaderingen der Vereeniging wordt gewoonlijk in zeven Verslagen den leden toegezonden. Die zeven ver slagen waren dit jaar te zamen 438 bladzijden druks groot met verschil lende kaarten en plans.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 359