94 3e klasse. Is die formatie voldoende? De ondervinding antwoordt dade lijk Lang niet. Is het nu niet in strijd met billijkheid en recht, dat sedert 1878, toen de Paardenarts der 1° klasse Minlot met verlof naar Europa ging, die formatie eerst tijden lang 1—2 2, later 1 2—4 en nu 1—3 (waarvan een met verlof) 3 is geworden Is het bij andere wapens en diensten geen regel, dat eene onvervulde plaats zoo spoedig mogelijk wordt aan gevuld? Moet zoo iets weer alleen bij Paardenartsen niet mogelijk zijn? Het is wel een ongelukkig, maar misschien het eenige afdoende middel, den Paardenartsen eene toekomst te verzekeren, waarop ze minstens recht hebben, door te zorgen dat er weinig liefhebbers voor Inclië komen. Aan de Yeeartsenijschool te Utrecht moeten de Paardenartsen van Indiè als voorbeeld, als een weinig benijdenswaardig voorbeeld gesteld worden. Daar moet de toevoer naar Indië ophouden, en die zal ophouden, wanneer aan de jongelieden aldaar eenvoudig hunne latere positie in Indië wordt bekend gemaakt. Koïnt daar nu bij, dat de jongere Paardenartsen, en dat geval is lang niet onbestaanbaar, die overal eene betere positie kunnen vinden, na vijf jaren hun ontslag vragen, wat zal er dan van de Veterinaire dienst in Indië overblijven? Dan zal men Paardenartsen meer dan hoog noodig hebben, dan zal men hun eene billijke positie moeten geven. Nog eens zeg ik, vroegen de Paardenartsen eene gunst, dan veranderde de zaak, thans nu zij eene opheffing van eene onrechtvaardigheid vragen, moest het Gouvernement dankbaar zijn, dat het daarop werd aandachtig gemaakt, en zich gelukkig achten, zoo spoedig mogelijk de fout van vroeger te kunnen herstellen. Het Gouvernement zou dan bovendien de vruchten plukken van eene goed georganiseerde Yeeartsenij kundige dienst en de Paardenartsen van het Indische leger waren gebaat. October 1881. Een Paardenarts van het Indische leger. Schoenen met vaste slobkousen. (Met eene plaat). In de 7e aflevering van den vorigen jaargang van dit tijdschrift is op genomen een opstel over de schoenen met vaste slobkousen. De geachte schrijver geeft als de door hem bij dit model opgemerkte gebreken het volgende op a. de sluiting op de wreef laat te wenschen over

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 105