100 tijdschrift de over haar gewisselde denkbeelden tusschen Opperbestuur en Volksvertegenwoordiging (11° Kamer) mede te deelen. I. Crimineel Wetboek. a. Ontwerp vcm wet. Art. 1. De bepalingen van het gemeene strafrecht zijn toepasselijk op alle aan de militaire jurisdictie onderworpen personen, zich aan gemeene misdrijven schuldig makende, behoudens de uitzonderingen bij deze wet of andere militaire wetten vastgesteld. Wanneer bij de militaire wet tegen een feit eone der straffen van het gemeene recht is bedreigd, worden ton opzichte van die straf insgelijks en onder gelijk voorbehoud de bepalingen van het gemeene recht gevolgd. Art. 2. Bij veroordeeling tot ecne der onteerende straffen van het gemeene recht spreekt de militaire rechter bij het vonnis vooraf de in art. 11 vermelde vervallenverklaring uit. Bij veroordeeling tot eene der andere straffen van het gemeene recht kan de militaire rechter de in art. 12 vermelde ontzegging uitspreken, wanneer hij van oordcel isdat de schuldigverklaarde ter zake van het gepleegde feit ongeschikt is om in den militairen stand te blijven of de betrekking van militairen geëmploieerdo te behouden. Art. 3. De bepalingen van het gemeene recht voor het geval van wan betaling van boeten in strafzaken zijn ook van toepassing bij veroor deeling tot geldboeten door den militairen rechter. De krijgsraden te velde en die in eene belegerde of berende stad of plaats zijn echter bevoegd de geldboeten te veranderen in militaire de tentie van gelijken duur als de gevangenisstraf, welke voor het geval van wanbetaling der boeten zou zijn opgelegd. Art. 4. De militaire straffen zijn A. hoofdstraffen: 1°. de doodstraf; 2°. de militaire gevangenisstraf; 3°. de cassatie 4°. de militaire detentie; B. bijkomende straffen: 1°. de eerloosverklaring; 2°. de vervallenverklaring van den militairen stand of' van de betrek king van militairen geëmploieerde 3°. de ontzegging voor een bepaalden tijd van het recht om bij de gewapende macht of als militaire geëmploieerde te dienen;

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 111