Handleiding tot de kennis der Militaire Admi nistratie in Nederland door F. C. R. Boers gepensioneerd Generaal-Majoor, Hoofd-In- fcendant. Tiende, herziene druk; bijgewerkt tot April 1881. Te Bredater stoomdruk kerij van K. G. Oakoopvoor rekening van de Koninklijke Militaire Academie. 1881. Het liier aangekondigde werk is derhalve een leerboek. Maar leerboeken van ruim 650 pagina's, gewoon formaat, zijn te lijvig. Wij zouden daar om gaarne willen nagaan of de officier, die tegenwoordig de Militaire Academie verlaat, iets meer van de Administratie weet dan jaren her waarts, toen hij er niets van wist. Voor Indische officieren heeft dit werk geene waarde. Maar wanneer aan den cadet voor het leger in Nederland voor de studie der Adminis tratie zulk een lijvig boek in handen gestopt wordt, mag de vraag niet overbodig heeten, hoe liet gesteld is met het onderwijs in de Indische Mili taire Administratie aan die Academie en of daarmede nog zoo gestoeid wordt als voorheen. Welk eene opvatting van een leerboek voor de Ad ministratie, om daarin b. v. allerlei staten, tarieven en modellen op te nemen! Zeker geen goed middel om den cadet, die toch reeds zoo wei nig sympathie voor dit vak gevoelt, de studie daarvan niet af te doen schrikken! Het schijnt, dat voor het samenstellen van sommige leerboeken voor de Militaire Academie al bedroefd weinig deskundige controle geduld wordt van de zijde van den chef van het Militair onderwijs in Nederland. L. Handleiding bij de beoefening' van het ïo- pographisch teekenen, door M. H. A. J. Van Meurslen Luitenant der Infanterie [Met een atlas van XVI platen]. Te Breda ter drukkerij van Broese en Comp., voor rekening' van de Koninklijke Militaire Academie. 1879. Waarom, zoo vroegen wij ons dadelijk af, is deze handleiding niet samengesteld door een der officieren, bij de Militaire verkenningen of de

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 117