167 Yeel wordt er onder officieren gesproken, beoordeeld, veroordeeld, gegispt en gehekeld. Er wordt van zoo veel verandering, wijziging of intrekking verlangd, maar waar wordt dit gezegd? Aan de be kende ronde tafel, die men tegenwoordig ook buiten de sociëteit aantreft. Niemand behandelt echter in de samenkomsten van officieren dergelijke onderwerpen en wijselijk ook; want men is met zeker, dat de discussiën geene verkeerde wendingen zouden nemen en een karakter van ontevredenheidsbetuigingen erlangen. Dit tijdschrift wordt door alle officieren gelezen; wij hebben daarom de voorkeur gegeven aan eene bespreking in dit tijdschrift boven de behandeling van het onderwerp in de zoogenaamde wetenschappelijke bijeenkomsten, waar het gesprokene, wanneer het geen ander lot ten deel viel, kor- telijk genotuleerd en begraven zoude blijven. Het onderwerp is o. i. belangrijk genoeg om nader onderzocht te worden. Blijven de cantines, zoo als nu, op zich zeiven haar eigen kapitaal beheeren, dan twijfelen wij er aan of zij ooit die vruchten zullen kunnen1 afwerpen, die wij verwachten, namelijk verbetering van het lot van den soldaat op afdoende wijze. In ons garnizoen hebben wij de middelen niet, alle gegevens te verzamelen om de voordeelen der voorgestelde centralisatie met cijfers aan te toonen en om meer in details te treden. Wij hopen, dat anderen, daartoe beter in staat, hun tijd aan dit onderwerp, dus aan de belangen van den soldaat zullen willen wijden Mati Panari.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 178