172 - Yolgens deze getallen heeft het verlies onder het Europeesch per soneel in tien jaren bedragen 14 o/0 gemiddeld. Naar dien maatstaf en het hier boven genoemd getal van 2000 man suppletietroepen als grens aannemende, daarbij rekenende op eene winst in Indië van 200 Europeanenkan de sterkte der Eu ropeesche militairen van het geheele leger niet meer bedragen dan hoogstens en in ronde cijfers 15700 man. Of het op den duur mogelijk zal zijn om, eenigszins op het gehalte lettende, jaarlijks 2000 man suppletie uit Nederland te zenden, is eene vraag, welke niet onvoorwaardelijk bevestigend kan worden beantwoord. Yolgens de uitkomsten van de laatste drie jaren zou men dit getal als een maximum moeten beschouwen. Het is nu wel in vorige jaren gebleken, dat men, niet op het ge halte lettende en daarbij de premiën tot eene voor de schatkist te bezwarende hoogte brengende, een grooter aantal manschappen in Nederland beschikbaar kan krijgen, doch die vermeerdering heeft enkel geleid tot het bevolken van onze gevangenissen, provoosthuizen en strafdetachementen, terwijl bovendien honderden Europeesche militai ren vreemdelingen vooral na korten tijd uit de gelederen zijn moe ten worden weggejaagd, waardoor ten slotte, zonder dat het aantal voor de dienst beschikbare Europeanen beduidend werd verhoogd, aan de finan- tiën van den Staat gevoelige verliezen zijn toegebracht. Eene nauwkeurige statistiek hiervan zoude verbazende resultaten aan het licht brengen Yan het hier boven aangegeven getal 15700 moeten nu voor de verschillende wapens en diensten buiten de Infanterie worden afgeno men 4900 Europeesche militairen. Yervolgens dient het te worden verminderd met het gemiddeld aantal gedetineerden in het Militair Huis van Arrest te Semarang en met de ingelijfden bij het Strafdetachement te Klatten, (f) die De totale verliezen bedroegen van 1876 tot en met 1880 gemideld 15.4 °/0 De sterkte volgens de formatie van die wapens en diensten bedroeg op 1 Januari 1881, 4928 Europeanen. Hieronder zijn begrepen de kaders van het corps Pupillen en van het Militair Huis van Arrest en het kader en de élèves van de Militaire school. (f) Hun aantal bedroeg in den laatsten tijd voor de Infanterie gemiddeld respectie velijk 250 en 100, ongerekend de gedetineerden in de provoosthuizendie in de sterkte van de corpsen blijven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 183