173 nu in de sterkte van het leger by de wapens en dienstenwaarvan zij afkomstig zijn, blijven gerekend, doch bij de corpsen worden afgevoerd en ook gedurende hun straftijd voor het leger verloren zijn, dus bij de beoordeeling over hoeveel Europeesche militairen men voor de Infanterie kan beschikken bij het vaststellen eener formatie voor dit wapen, niet in aanmerking mogen komen. De hier bedoelde manschappen zulleu bij het leger als geheel afzonderlijke categoriën moeten worden beschouwd, waarvan de deelen onder zekere omstandigheden wel weder als winst aan de verschillende wapens ten goede komen, doch die niettemin het cijfer, dat wer kelijk in de formatie der corpsen kan tellen, beduidend doen dalen. Yerder moet in aanmerking worden genomen, dat thans in de formatie van het wapen der Infanterie tellen de Subsistentenkaders het Suppletiedepotenz., die daarbij niet behooren en alzoo niet in aan merking moeten komen als Infanterie. Al de hier boven vermelde omstandigheden, welke veroorzaken, dat het aantal voor de Infanterie beschikbare Europeanen vermindert, in aanmerking nemende, mag geen hooger getal voor de ter beschikking van het Departement van Oorlog staande Europeesche militairen ter dienste van het wapen der Infanterie worden aangenomen dan 10400. Elke formatie, die men voor de Infanterie van het Indische leger zal willen vaststellen, moet, wat de sterkte aan Europeanen betreft, tot grondslag hebben eene berekening als hier boven werd aangege ven. Hoe gaarne men het ook anders wenschte, zal geene andere basis kunnen worden aangenomen dan het eindcijfer, waartoe men geraakt door naar behooren in verband te brengen de gemiddelde resultaten van de werving hier en in Nederlandbij geene te bezwarende lasten voor 's Rijks finantiën, met de gemiddelde verliezen. De goede gang van zaken in de koloniën vordert nu evenwel een leger, dat voor het geheel uit soldaten van beroep bestaan moet en als „staand leger" betrekkelijk sterk moet zijn, zij het dan ook dat het als krijgsmacht voor zulk eene uitgestrektheid als onze koloniën in sterkte zeer gering is. Het behoeft hier niet gereleveerd te worden, hoe overwegend het Die winst is zeer gering. Het grootste gedeelte keert niet meer in het leger terug en wordt op niet eervolle wijze uit de dienst ontslagen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 184