geene kleinere onderdeelen dan bataljons zelfstandig moeten bestaan moet de Infanterie worden samengesteld uit veld-, garnizoens- en de- pot-bataljons. Door deze algemeene indeeling in corpsen zullen de detachementen, welke nu tot de formatie der subsistentenkaders en vau de strafde- tachementen te Ngawi en te K/atten bekooren, benevens de garnizoens- compagniën en de troepenmacht ter Oostkust van Sumatra in de garnizoensbataljons moeten worden opgelost. Alvorens aan te geven, hoe dit kan geschieden, dient eerst te worden vastgesteld de territoriale indeeling van de Infanterie. Met zulk eene indeeling kan niet worden bedoeld de vereeniging van infanteriecorpsen tot eenig tactisch doel, omdat, zoo als boven reeds werd opgemerkt, deze met het oog op de ligging der ver schillende gewesten, waaruit onze bezittingen bestaan, onuitvoerbaar is. Er kan hier slechts sprake zijn van eene indeeling, gebaseerd op de afhankelijkheid van garnizoenen ten opzichte van administratief eorpsbeheer, op de aanvulling uit een gemeenschappelijk depót en op de verdeeling der veldbataljous over een bepaald grondgebied, dat hun in geval van oorlog als veld van werkzaamheid wordt aangewezen. De bestemming der veldbataljons vordert hunne plaatsing in centra, van waar zij zonder veel voorbereiding kunnen worden samengetrokken ol verzonden naar punten, waar eene militaire macht in het veld moet treden. Hieruit volgt, dat zij voor het grootste deel moeten zijn gestationeerd op Javavan waar de meeste communicatiemiddelen uitgaan en welk eiland daardoor met alle buitenbezittingen in spoedige ver binding is. De belangrijkheid van het Gouvernement van Sumatra's Westkust vordert niettemin een deel dier bataljons om, zoo noodig, dadelijk te te kunnen worden in het veld gebracht. Ongeacht den tegenwoordigen toestand zal de Noordkust van Atjeh immer eene krijgsmacht moeten hebben, die zelfstandig kan optreden tot dat, zoo noodig, hulp van elders is aangebrachtook in dit gewest moeten dus veldbataljons worden ingedeeld. Om verschillende redenen, welke hier niet nader behoeven te wor den besproken, moeten veldbataljons in gewone omstandigheden bij-

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 193