- 183 een gehouden en in geen geval in kleinere deeleu dan halve bataljons gesplitst worden, die met elkander op tactisch en administratief gebied spoedig in verbinding kunnen worden gebracht. Daarom gaat het niet aan om ook de overige buitenbezittingen van eigenlijke veldtroepen te voorzien, d. w. z. ook daar veldbataljons in te deelen, die dan in kleinere onderdeelen dan halve bataljons zouden moeten worden opgelost. De garnizoenstroepen van die gewesten zullen echter zóódanig moeten zijn geformeerd, dat, zoo noodig, een gedeelte spoedig mobiel kan worden gemaakt om, desvereischt, zelfstandig in het veld te kunnen worden gebracht, tot dat in verband met de omstandigheden de eigenlijke veldtroepen kunnen zijn aangevoerd. Die gedeelten van de garnizoensbataljons dienen dan bijeen te zijn op de standplaatsen van de commandanten der corpsen, dat zijn m den regel de hoofdplaatsen der gewesten, waarin die commandanten tevens het bevel voeren, en moeten van de veldtroepen niet anders dan in den naam verschillen, dat is uit manschappen zijn samenge steld, die voor de velddienst geschikt en volkomen geoefend zijn. Aan de detachementen, waarin die bataljons voor het bezetten van in het binnenland gelegen posten zijn gesplitst, behoeven niet zulke eischen te worden gesteld; zij kunnen uit een ceconomisch oogpunt de manschappen opnemen, die, voor de velddienst tijdelijk ongeschikt, bij de veldbataljons voorloopig niet bruikbaar zijn. De depötbataljons eindelijk, waarbij de nieuwe elementen voor liet leger tot bruikbare soldaten gevormd en de tijdelijk ongeschikten van de veldbataljons opgenomen worden, die daarmede de verliezen van andere corpsen moeten aanvullen, die eene reserve moeten heb ben voor onvoorziene omstandigheden en om het euvel te vermijden, dat bij het te velde zijn van een of meer corpsen de overige veld bataljons moeten worden gebezigd om de veldtroepen aan te vullen, die depötbataljons moeten zijn gelegerd in zoodanige garnizoenen, dat de recruten niet dadelijk aan schadelijke invloeden van het klimaat zijn blootgesteld, aan de eischen van aanvulling betrekkelijk spoedig kan worden voldaan en het dirigeeren op de depóts geene buiten gewone moeilijkheden oplevert, dat is dus op gezonde plaatsen, welke door versnelde middelen van vervoer zijn te bereiken,

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 194