184 Uit het voorgaande is nu gereedelijk af te leiden, dat de territoriale indeeling zich moet groepeeren om de depótbataljons. Deze voor de Indische Infanterie zoo hoogst nuttige corpsen hebben nog eerst kort bestaan, doch over hunne werking heerseht geen meeningsverschil meer: Dat zij niet in alle opzichten hunne taak hebben vervuld, is alleen te wijten aan hunne onvolledige formatie en aan de omstandigheid, dat een reeks van jaren bijna -j- van de geheele Infanterie te velde was. Die onvolledige formatie kan en moet worden weggenomen en wat de moeilijke omstandigheden betreft, onder welke de depóts zijn opgetreden, deze zijn nu juist van dien aard geweest, dat thans met zekerheid kan worden aangegeven, dat de vier bestaande depót- bataljons noodig, maar ook voldoende zijn. De standplaatsen, voor die corpsen aangewezen en welke zij in een niet te ver verwijderd tijdstip ook zullen hebben ingenomen, n. 1. BuitenzorgMagelany, Making en Padangvoldoen aan de eischeu, die wij hier boven stelden, voor zooverre zij namelijk waren te vervullen zonder den eenen te veel op den voorgrond te stellen ten koste van den anderen. Reeds sedert lang is, met het oog op de belangrijkheid van die gewesten op militair gebied. Java in drie afdeelingen en Sumatra's Westkust in ééne afdeeling verdeeld. De commandanten dier afdeelingen, ofschoon volgens hunne in- structiën het bevel voerende over alle troepen in liet gewest, hebben feitelijk alleen de Infanterie onder hunne onmiddelijke bevelen, daar alle beschikkingen betreffende andere wapens bij de chefs daarvan blijven, terwijl algemeene maatregelen slechts op last van het Le gerbestuur worden uitgevaardigd en alsdan de afdeelingscommandanten herhalen, wat ook door de chefs van wapens en diensten is of moet worden bevolen. In de vier bovengenoemde afdeelingen zijn de standplaatsen van de depót bataljons en daar de afdeelingscommandantenvolgens de tegenwoordige instructie voor die corpsen, de aanvulling regelen van de buitenbezittingen, deze regeling goed werkt en dus behouden moet blijveu, doch de overige gewesten nu reeds in dit voorname punt van de commandanten def afdeelingen op Java en ter Sumatra's Westkust afhankelijk zijn gemaakt, moeten ook de andere aangele-

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 195