185 genheden van algetneeuen aard, even als thans geschiedt voor de In fanterie in de vier genoemde gewesten, door tusschenkomst van die commandanten worden behandeld. Daardoor zal eene gelijkvormige bfehandeling van zaken, het wapen der Infanterie betreffende, centra lisatie en samenhang in beheer verkregen en beter de inzichteu van het Legerbestuuur opgevolgd worden. In vele zaken zullen hiervan de heilzame gevolgen worden ondervonden; want het valt niet te ontkennen, dat thans controle van de zelfstandige chefs bij het Departement van Oorlog noodig is, en ofschoon veel aan die chefs zou kunnen worden overgelaten, men er niet toe kan overgaan, met het oog op het aantal autoriteiten, die op de buitenbezittingen de bepalingen moeten toepassen en niet altijd kennis en ondervinding genoeg hebben om onvoorwaardelijk te kunnen worden geacht, de algeineene belangen te zullen behartigen. De versnelde middelen van vervoer hebben sedert de oprichting der vier groote commandementen alle buitenbezittingen direct in verbinding gebracht met Batavia, SemarangSoerahaja of Padang, wel ke plaatsen teven de standplaatsen zijn van de afdeelingscommandanten. Het motief is vervallen om de zelfstandigheid der garnizoenstroepen op de buitenbezittingen te doen voortduren. De onderwerpen, welker behandeling men zal kunnen overlaten aan de afdeelingscommandanten. zullen spoediger dan thans zijn afgedaan, terwijl indien de tusschen komst van het Legerbestuur moet blijven voortduren, het adviseeren der afdeelingscommandanten weinig oponthoud zal veroorzaken, verbe teringen spoediger zijn gemaakt en de zaak grondiger zal worden behandeld. De betrekking van gewestelijk-militaireu commandant zal dan in de vier afdeelingen van die van commandant der Infanterie in het betrekkelijk territoir moeten zijn afgescheiden, hetgeen echter niet belet om, even als thans in de bezittingen buiten Java en op Sumatra 's Westkust het geval is, beide betrekkin gen in één persoon te vereenigen. Maar dan zullen de gewestelijke commandanten op Java en ter Sumatra s Westkust noodzakelijk infanterie-officieren moeten zijn en den hoogsten rang bij het wapen moeten bekleeden, namelijk dien van Kolonel. Ook zonder geldelijke gevolgen kan de territoriale indeeling van

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 196