"V" -A, 3R> I -A,- Hel Koloniaal Werfdepot te Harderwijk en het Suppletiedepót te Meester-Cornells. Een parallel. Bij het Koloniaal "Werfdepot te Harderwijk worden de voor hot Indische leger bestemde soldaten aangeworven, gekleed en gevoed tot op den datum van hun vertrek naar Indiê. Met de schepen der stoomvaartmaatschappijen is er thans minstens drie malen per maand gelegenheid om de aangeworven personen naar de koloniën te verzenden; het is dus niet noodig, dat te Harderwijk meer dan b. v. vijftig recruten te gelijkertijd in subsistentie zijn. Hoe eerder zij naar Indiê gaan, hoe beter; want zij leeren te Harderwijk over 't algemen zeker niet veel goeds, en men kan de aanvul ling in Indië steeds dadelijk goed gebruiken. Voor de administratie der aangeworven suppletie is het Koloniaal Werfdepot bestemd; een onderdeel van het Kederltt/idsche leger, (laf: echte! geheel komt ten laste van de Indische begrooting. Volgens de begrootmgs- bescheiden van 1882 [Hoofdstuk I, onderafdeeling -13] telt dat depót aan officierspersoneel niet minder dan 1 kolonel, commandant, 1 eerste luitenant, adjudant, 1 eerste luitenant voor speciale diensten, 1 kapitein kwartiermeester, 1 tweede luitenant kwartiermeester, 1 kapitein, administrateur van kleeding en wapening, 1 officier van gezondheid 1« klasse, 1 idem 2c klasse, 3 kapiteins, 3 eerste luitenants, 3 tweeds luitenants, alzoo in totaal 1 kolonel, 6 kapiteins en 10 luitenants, waarmede de foima- tie van het Nederlandsche leger, ten koste van de Indische begrooting, is uitgebreid. Behalve do gewone inkomsten als officier, genieten de kapiteins ieder 150, de luitenants ieder 100 per jaar toelage „voor het vervullen van buitengewone dienstplichten".

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 230