220 Het vaste kader telt: 3 adjudanten-onderofficier 1 korporaal-hoornblazer, 5 schrijvers, 1 meester-kleermaker, 1 schoenmaker, 1 geweermaker, 3 sergeanten-maj oor, 24 sergeanten, 3 fouriers, 30 korporaals en 6 hoornblazers. Dit kader kost aan soldijen circa 20.000; het krijgt ook al „toelagen voor buitengewone dienstplichten", tot een totaal van bijna 800. Aan „administratiekosten" wordt eene som van vier duizend gulden besteed In totaal kost het Koloniaal Werfdepot jaarlijks 72.000, natuurlijk ongerekend alle kosten der aangeworvenen. Grootendeels de zelfde administratie, welke in Nederland gevoerd wordt bij het Koloniaal Werfdepot, moet in Indië verricht worden bij het Sup pletiedepót. De hier aangebrachte militairen worden daar opgenomen, tot dat zij bij de verschillende corpsen van het leger worden ingedeeld. Het Suppletiedepót bestaat echter in totaal, volgens tableau Y der Indische legerformatie, uit 1 kapitein, 1 le of 2e luitenant, 1 adjudant-onderofficier, 1 sergeant-majoor, 1 fourier, 2 Europeesche sergeanten, 3 Europeesche fuseliers, 2 Inlandsche tamboers en hoornblazers en 2 Inlandsche fuseliers. Deze hebben allen hun gewoon infanterietractementalleen heeft de kapitein eene vaste toelage van 10 's maands. De commandant heeft, volgens tarief, 6 's maands voor administratiekosten. Men zal moeten toestemmen, dat, wanneer maar eenige vergelijking mogelijk is tusschen werfdepot en suppletiedepót, de inrichting van het eerste in vergelijking van het laatste zeer weelderig is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 231