Op den 29en December van liet vorige jaar toevallig op zijn geboor tedag overleed te 's Gravenhage in den gezegenden ouderom van 84 jaren Zijne Excellentie, de Adjudant-Generaal van Zijne Majesteit den Koning, Jonkheer Ridder Francois, Yincent, Antoine De Stuers, oud- Commandant van het Indische leger. Zoon van Joseph, Bernard De Stuers en Alouisa De la Court en in 1797 te Roermond geboren, trad de jeugdige De Stuers den 25en Maart 1815 als jager te paard bij het 4« regiment lichte Dragonders in dienst en was hij den len Juni van dat jaar volontair, den 20en Juni brigadier, den 28en Juni wachtmeester en den 12en Juli d. a. v. opperwachtmeester. In dat jaar woonde hij den veldtocht in de Zuidelijke Nederlanden en Frankrijk bij. Het volgende jaar reeds, den 2en April, werd hij benoemd tot 2en Lui tenant bij het 6e bataljon der staande armee. Twee jaren diende hij in de gelederen toen hij, om zijn aanleg voor het topographisch teekenen, den 20en December 1818 gedetacheerd werd bij de brigade der Militaire verkenningen van den Generaal-kwartiermeesterstaf. Nog twee jaren diende hij in het Nederlandsche leger, toen hij bij Koninklijk besluit van 2 Augustus 1820, N° 163 werd overgeplaatst bij den Generalen staf van het Indische leger en als zoodanig den 16en Augustus d. a. v. a la suite werd geplaatst van het depotbataljon N° 33. Den 22en Augustus van dat jaar met liet schip Baron Van der Capel- len uit Hellevoetsluis het vaderland verlatende, kwam De Stuers na eene reis van ruim vier maanden op zijn 23en geboortedag te Batavia aan en werd hij den 8en Januari 1821 als 2e Luitenant bij den Algemeenen staf geplaatst. Den len October van dat jaar werd hij tot len Luitenant bevorderd en bleef hij ook in dezen rang bij den Algemeenen staf, tot dat hij den 14en Mei 1822 werd benoemd tot aide de camp bij den Lui tenant-Generaal, Luitenant-Gouverneur Generaal De Koek.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 248