339 naai' de verste gedeelten van ons gebied geëxpedieerd moet worden, maar de voor de dienst afgekeurde krijgt, onverschillig' hoe lang hij heeft gediend, nog levenslang' een pensioen. Door de voor de velddienst ongeschikten op de posten in te doelen, kunnen zij dikwijls nog jaren dienen. Blijven zij voortdurend voor de velddienst ongeschikt, dan blijven zij steeds tot de garnizoenstroepen behoorenkrijgen zij daarentegen hunne vroegere geschiktheid terug, dan kunnen zij weder worden opgenomen onder de compagniën, waarbij de voor de velddienst geschikten moeten belmoren. Wat de Inlanders betreft, behoeft alleen het beginsel te gelden, dat do voor de bentingdienst geschikten worden ingedeeld bij de garnizoenstroepen en overigens behoeft geene bijzondere regeling in de formatie eener compagnie te worden genomen, omdat de verhouding van die ongeschikten tot do sterkte van dien aard is, dat geene bijzondere maatregelen noodig zijn. In nog een ander opzicht behoeft de 'formatie eener compagnie der garnizoenstroepen, welke in detachementen voor de posten is opgelost, eene wijziging, namelijk in het kader. De postcommandanten hebben, behalve over hunne manschappen, het beheer over het materieel der Artillerie van den post; zij zijn tevens officier, belast met de geniedienst, administrateur van het garnizoen en militaire commandant. Al deze functiën geven hun zóó veel werk, dat zij den geheelen dag aan de schrijftafel ge bonden zijn. Het is dringend noodig, dat ieder detachements- commandant ten minste één persoon heeft, die hem in dit werk bijstaat. Bij behoud overigens van den sergeant-majoor en den fou- rier, moet daarom bij de oplossing in drie detachementen aan do compagnie nog een fourier worden toegevoegd. Bovendien vordert de indeeling van Europeesche fuseliers nu ook toezicht door Europeesche korporaals, terwijl daarentegen de Inlandsche sergeanten, met bet oog op hetgeen vroeger omtrent hunne verhouding tot het Europeesch kader is gezegd, zouden moeten wegvallen. Een compagnie van de garnizoensbataljons, die niet op de stand plaatsen van de commandanten dier corpsen is gelegerd, zal, vereenigd of in detachementen [sectiën] opgelost, moeten bestaan uit 1 kapitein [vervalt bij oplossing in 3 detachementen],

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 260