363 Strekt tot aanbeveling. Yoor e'k vak, waarin de aspirant voldaan heeft, wordt het ge middelde cijfer met 1 ver- hoogd. 1. Voor den graad van korporaal. Yoor EuropeanenAmboinee- b. Yoor Inlanders, zenMenadoneezen en Afrikanen. 1. Het verstaanbaar lezen uit een gedrukt boek. 2. Het opmaken en leesbaar j schrijven van een gewoon of extra 2. wachtrapport. 3 3. De vier hoofdregels der cij ferkunst, toegepast 0. a. bij het maken van eene niet al te inge wikkelde menagerekening met mu- tatiën van uitgang. 4. de verplichtingen van commandant eener escouade, koiporaal der orderweek en korporaal planton-keuken. 5. De verplichtingen als commandant eener wacht en als koipoiaal van aflossing, het ontvangen van rondes en patrouilles en het maken van patrouilles. De verplichtingen van een tirailleur. 7. De verdeeling en de eerste twee artikels der 1' en 2C afdeeling Recrutenscliool (niet letterlijk). 8. De wapenuitrusting, het opnoemen der verschillende deelen van het geweer, de volgorde bij het uitnemen en in elkander zetten der deelen. Bekendheid met hetgeen bij het bruineeren in acht moet worden genomen en de dienstregeling bij de schijf. 9. Eenig begrip van de velddienst, de verplichtingen van den commandant der spits, de algemeene consignes der posten en de pa trouille dienst der wacht. 10. Eenig begrip van de veldversterkingskunst, meer bepaald de kennis der daarbij gebruikte bouwmaterialen en die der chicanes. 11. Op het terrein blijken geven, goed afgeëxercoerd te zijn en te kunnen fungeeren als guide in de Compagnieschool. Bekwaamheid m het geven van instructie in de eerste twee artikels van de 1 en 2e afdeeling der Iiecrutcnschool en het bajonetschei men. 12. Eenig begrip van ordonnancediensthet goed overbrengen van mondelinge orders gedurende eene exercitie of inanoeuvie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 284