375 - fanterievuur op verre afstanden heeft vernomen, dat men onwillekeurig gaat vreezen, dat, door overdrijving van de zijde van enkele tactici, daarvan meer opgedischt wordt dan juist te verantwoorden zoude zijn. Daarbij wordt gemeenlijk nog vergeten, hoe zeldzaam twee troepen- afdeelingen zich tegenover elkander zullen bevinden op een terrein, waarbij, voor eene doelmatige toepassing van het vuur, tot op 1800 a 2000 M. het vrije uitzicht niet belemmerd zal wezen. Alsof dus in de toekomst dat vuren op 1800 a 2000 M. dagelijksch werk zoude worden Alsnu ons artikel «Tactique des feux de l'infanterie allemande vervolgende, vinden wij daarin verder vermeld, dat de Duitschers den maximum-afstand voor het infanterievuur tot op 1200 M. denk beeldig in 3 zónen willen verdeeld hebben, n. 1. die der kleine, der gemiddelde en die der groote afstanden, 3 zónen, wier grenzen zijn bepaald op 400, 700, en 1200 M. De zóne der kleine afstanden, begrepen tusschen den schutter en een doel, dat zich op 400 M afstand bevindt, is uitsluitend het terrein voor het individueel vuur, dat vuur van tirailleurs, waarbij deze zei ven het te beschieten doel niet zullen mogen kiezen. In de 2 zóne, die van 400—700 M. zullen aan de tirailleurs door den compagniescommandant dé te beschieten doelen moeten worden aangewezen; terwijl eindelijk in de 3° of laatste zóne alleen van salvo- vuur zal sprake zijn, gericht op doelen, die zoo als eene batter,, en eene compagniescolonne, aanmerkelijk breed en diep zijn. Op afstanden boven de 1200 M. en gaande tot op 2400 a 3000 M. zal dus uitsluitend de Artillerie aan het woord zijn. De hiervoren vermelde afstanden zijn aldus aangenomen, zoo als de „Revue militaire de 1' étrauger" in haar betrekkelijk artikel zegt, par une immense mnjorité" der Duitsche tactici. Dat bij eene zoodanige vuurverdeeling het beoefenen der verschil lende wijzen van vuren bij het Duitsche leger hand aan hand gaat met de oefeningen in het schatten van afstanden zal wel gcene ver wondering wekken. Dit schatten van afstanden, geschiedt bij hen op 2 verschillende wijzen, op het bloote oog en door de kogelaanslagen- Bij deze oefeningen met het bloote oog schatten minstens 4 personen

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 296