378 tusschenperscmen van den compagniescommandant en de groepscom mandanten. De compagniescommandant geeft dus in oorlogstijd aan, welk vuur de tirailleurs moeten bezigen en wel: 1°. het individueel vuur met 1 vizierhoogte tot op 400 M., bij welk vuur de tirailleur zelf zijn doel zal dienen te kiezen, doch niettemin de compagniescommandant het aantal (gewoonlijk 3) te verschieten patronen zal aangeven 2°. het vuur met afdeelingen te gelijk [Abtheilungsfeuer] met 2 of 3 vizierhoogten, al naarmate de afstand van 400700 M. of van 700 1200 M. bedraagt en waarbij de compagniescommandant immer het doel zal aangeven; 3°. het salvovuur, door minstens 1 peloton te gelijk, welk vuur is aan te wenden in de 2e zóne bij troepen, die neiging mochten betoonen uit de hand te geraken of wel om aan den kruitdamp gelegenheid tot optrekken te geven; en 4. het snelvuur, dat slechts uiterst zeldzaam zal afgegeven worden, b. v. vóór dat de noodig geoordeelde versterking in de vuurlinie zal aan gekomen zijn en middelerwijl het voorste echelon door zijn vuur zich zal dienen staande te houden; bij dat snelvuur zal echter ook dan nog de com pagniescommandant het aantal te verschieten patronen moeten aangeven. Ook zal de compagniescommandant er aan denken, wanneer hij zich in de voorste linie bevindt, dat hij het vuur niet laat openen, zoodra het vijandelijk vuur voor hem gevaarlijk begint te worden, doch eerst dan, wanneer zijne manschappen beduidende verliezen zullen kunnen toebrengen. Daarom zal hij, ten aanval oprukkende, ook dan wanneer de eigen Artillerie niet meer mocht blijven vuren, trachten, zijne compagnie zonder vuur tot op 400 31. van den vijand te brengen, daarop de tirailleurlinie door een 2'' peloton doen versterken en alsdan een krachtig tirailleur vuur doen openen. Inmiddels koesteren velen de vrees, dat men zelden tot zoo lang met het openen van het vuur zal kunnen wachten en beweren zij, dat men er alzoo op gewapend dient te zijn om reeds vroeger (tusschen 400700 M.) te doen vuien. Bij het defensieve zal men ten allen tijde het vuur op 700 M. kunnen doen openen, omdat alsdan de afstanden beter bekend, ja zelfs gemerkt kunnen zijn, de munitieaanvoer minder bezwaar zal opleveren en de

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 299