380 vallen, daartoe speciaal de vuurlinie door nieuwe tirailleurs te versterken, aan wie alsdan die nieuwe doelen zullen aangewezen moeten worden. De Duitsclie Infanterie zal dus zoo eindigt liet opstel in de „Revue militaire de l'étranger" in den vervolge ziek houden aan de hier na volgende grondregels a. op grooteren afstand dan van 400 M. zal geen individueel vuur afgegeven worden; b. over het algemeen zal zij naderen met korte en krachtige vuurperioden c. uitsluitend aan den compagniescommandant zal de wijze van vuren overgelaten zijn d. in het offensieve zal, wanneer de Artillerie den aanval onder steunen kan, het geweervuur zoo mogelijk niet eerder dan op 400 M., in het defensieve op 700 M. geopend worden; in het offensieve zal de Infanterie niet weifelen om eenige manschappen op verre afstanden op te offeren en zal zij daarna zich liet moreele en materieele over wicht verzekeren, door den vijand, op vrij dichten afstand genaderd, plotseling te overvallen met een geducht vuur, dat den weerstand breken zal, waartoe zij te eerder in staat zal zijn, nu zoodoende de manschappen het aanvalspunt met hun ganschen voorraad patronen zullen genaderd zijn; e. bij salvovuur zal zij gebruik makeu van gecombineerde vizier- hoogten tot correctie der misschattingen van afstanden, der bewegelijk heid van de doelen, der atmospherische invloeden op het schot en der influentie van de terreinplooien nabij de te bestrijken doelen; het snelvuur zal uiterst zeldzaam voorkomen, alleen een oogenblik vóór den stormaanval, en b. v. bij het plotseling in gevecht geraakte voorste echelon, middelerwijl de achterste echelons ter ondersteuning- voorwaarts rukkenen g. op grooteren afstand dan van 1000 M. zal zij de resultaten van het infanterievuur laten voor wat ze zijn en dit vuur aan andere natiën gunnen. Omtrent dit vuren op verre afstanden zeggen von LöbelVs „Jahresbe- richie" van 1880 vrij stekelig, dat niet alleen de Duitschersdoch ook de BussenOostenrijkers en Italianen niet daarmede ingenomen zijnen

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 301