435 vinden en dat voorschriften, welke naar aanleiding van het vorenstaande in de eene afdeeling worden vastgesteld, in de andere in het geheel niet van toepassing zijn. "Wij hopen hierop later uitvoeriger terug te komen. Ten slotte willen wij een ander middel aangeven, waardoor zeer zeker belangrijke besparing van arbeid wordt verkregen. Dit bestaat hierin, dat men de bureaux voorziet van alle beuoodigde gedrukten; niet alleen van die, aangegeven bij tarief N° 34, maar ook van die, welke zijn uit gegeven bij de verschillende Orders voor de Militaire Administratie. Het zal wel overbodig zijn, deze hier gespecificeerd op te geven, daar het van algemeene bekendheid is, dat van de gedrukten, aangegeven bij tarief K° 34, een groot gedeelte in het geheel niet of slechts gedeeltelijk wordt verstrekt, terwijl een ander gedeelte gewijzigd behoort te worden. Yoor de verschillende modellen, aangegeven bij de Orders voor de Militaire Administratie, worden nimmer gedrukten verstrekt. Opmerkelijk is het ook, dat de meest benoodigde gedrukten altijd te min worden verstrekt, terwijl die, welke weinig of niet gebruikt worden, in groote hoeveelheden overcompleet zijn. Te dezen opzichte zal dus tarief N° 34 gewijzigd behooren te worden. Op de bureaux van andere takken van dienst, zoo als bijv. op die van de Post- en Telegraafdienst, worden alle benoodigde ge drukten aangetroffen. Waarom zou dit ook niet het geval kunnen wezen met de bureaux van het Leger? A. Z.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 358