BOEKBESCHOOWING ~.2=aSaS>~ Instructie voor het voeren der Adminis tratie over gelden, vivres en fourages bij korpsen en garnizoenen met het daarbij be- hoorend bijvoegsel en een aanhangsel, bij gewerkt en verzameld tot don 3lsten De cember 1880 door J. Foclce, 1 en Luitenant- kwartiermeester bij het N. I. leger. Soera- baia, Thieme en C°. 1880. Doende hetgeen het Legerbestuur had behooren te doen, legde zich de Heer Foche vrijwillig de taak op, waarvan de verschijning van het hier aangekondigde werk het resultaat is. Als men nagaat, hoe weinig aan trekkelijks het compileeren en bijwerken van de vaak in een onbegrijpe- lijken stadhuisstijl geredigeerde bepalingen der Indische Militaire Adminis tratie oplevert en welk een, uit den aard der zaak, zeer gering debiet het overwinnen van den telkens voor zoodanige- taak terugkeerenden natuurlijken tegenzin loont, dan kan de eerlijke recensent niet anders dan den hoed afnemen voor den schrij ver, die den moed had, met zulk een werk voor het publiek te verschijnen, en misschien ook voor den uitgever, die daarin een gedeelte van zijn kapitaal stak. Het mag o. i. een vreemd verschijnsel worden genoemd, dat men zelden in andere legers ziet, wanneer men officieren, zoo als Ockerse, T)iephuizen, WinckelBoersFocke en anderen, zij het niet altijd even onberispelijk, hunne krachten ziet wijden aan het herzien en bijeenzamelen van admi nistratieve en andere bepalingen, op het Indiseh legerbeheer betrekking hebbende, die voor nuttiger arbeid bespaard hadden kunnen worden, wanneer het Indisch Legerbestuur de meening ware toegedaan, dat zoo danige arbeid ten allen tijde in de eerste plaats op zijn weg ligt. Dat de door ons bedoelde werken van die officieren noch onnoodig noch ontijdig waren zal wel niemand willen beweren. Wijst dit niet zoo als trouwens reeds in dit tijdschrift werd opge merkt op eene in eene zeer bekende richting gewenschte frontverandering

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 359