473 Zoodra do dressuur zwaarder en vermoeiender wordt voor het paard, krijgt het 3 KG. gaba daags, hetwelk het houdt tot dat het als afgericht in het veldescadron overgaat. Administratieve be zwaren kan dit niet hebben, als men elk remontepaard op de hoofd plaatsen voor geene fourages uittrekt, daar het in de weide loopt en daar vooreerst voldoende voedsel heeft. Te Salatiga gekomen, wordt het, even als elk ander paard, uit getrokken voor gaba en gras. De overschietende gaba der paarden, die in de eerste maanden het volle ration niet krijgen, wordt verstrekt aan de paarden, die in dressuur zijn en die 3 KG. dus 0 .5 KG. méér daags ontvangen dan het ration bedraagt. Dedak kon worden ontvangen in plaats van gelijke hoeveelheden gaba. Op bovengenoemde wijze wordt liet zwakke, nog niet geacclima- teerde paard langzamerhand eigen aan het klimaat en opvolgend ge wend aan het meerdere krachtige voedsel en de reglementaire be handeling. Het acclimateeren zal nu zonder schokken en wellicht zonder, maar zeker met veel minder ziekten gepaard gaan. Het verlies aan paarden in het eerste jaar zal tot een minimum beperkt worden. De africhting zal beter vorderen, daar de paarden in dressuur bij zwaardere diensten ook krachtiger voeding ontvan gen (3 KG. daags) en alzoo veel beter tegen de vermoeienissen van die oefeningen bestand zullen wezen. Zij zullen veel minder lijden, terwijl het aanhouden van weidevelden op de hoofdplaatsen geene meerdere kosten veroorzaakt, daar de gelden, daarvoor uitgegeven, dubbel vergoed zullen worden, omdat de paarden gedurende hun ver blijf op die plaatsen geene andere voeding krijgen, terwijl zij nu per dag uitgetrokken worden, voor 2.5 KG. gaba en 25 IvG. gras. Door vast te stellen, dat het paard, jong of volwassen, nimmer meer dan Ij uur mag gepoetst worden op dagen, dat gereden is en Hoe uitstekend liet róndloopen in weiden gedurende eenigen tijd voor het jonge paard is, heeft de óndervinding te Soerabaiaik meen in 1878, afdoende bewezen. Tal van nieuw aangekomen paarden kregen toen den droes en werden op last van den paardenarts in \veiden geplaatst. Van al die paarden stierven er slechts enkele. "Waren zy echter niet in de gelegenheid gesteld geworden om in het voor lien nieuwe klimaat nog eenigen tijd hunne oude levenswijze te volgen en alzoo 0111 eerst te acclimateeren, vóór hun eene reglementaire behandeling te geven, dan was voorzeker weder 50 c/0 overleden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 396