482 7 Inlandsche fuseliers, geëmploieerden, 4 Europeesclie korporaals, 1 4 Inlandsche escouadecomman'"™ J eleves „en fuseliers IV. Als efees zullen tot do Militaire school toegelaten worden: a' de onderofficieren, die opgeleid wenschen te worden voor den lang van 2en Luitenant, op de voorwaarden, die in de A. O. N° 109 van 1872 gesteld zijn; b. sergeanten-majoorsergeantenfouriers, korporaals en soldaten die zich voor een hoogeren graad willen bekwamen en van wie, bij grooten dienstijver en geschiktheid, te verwachten is, dat zij de lessen met vrucht zullen bijwonen c. in Nederlandsch-Indië geboren jongelieden, minstens 17 en hoog stens 19 jaren oud, die zich, na met vrucht het toelatingsexamen afgelegd te hebben, voor zes jaren bij de Infanterie in dienst treden. De pupillen van de Pupillenschool te Gombong zullen tot de ad c bedoelde categorie gerekend worden. Lij het vaste kader zullen slechts personen geplaatst worden met uitstekende antecedenten en volkomen voor hunne taak berekend. A De Directeur regelt het te geven onderwijs in verband met de bestaande voorschriften. Hij wijst de officieren aan, die: 1° m de bepaalde vakken onderricht zullen geven aan de onderof- ficieren-élèves, bedoeld bij A. O. Lto. 109 van 1872; 2° belast zullen worden met het schoolonderwijs aan de overige élèvesen 3° het toezicht zullen houden op de exercitiën der recruten, de oefeningen in het schermen en de gymnastiek, het theoretisch onderwijs, het afnemen der examens, enz. Bij de 3 laatste compagniën is het aantal élèves op 125 gesteld. Een willekeu rig- getal voorwaar, maar de totale sterkte van het infanteriekader en vooral de jaarlijksehe behoefte aan kader is ons geheel onbekend. De gegeven cijfers dienen dus daarnaar gewijzigd te worden. [g] Aanbeveling verdient het, hot school- en theoretisch onderwijs elk in 3 klassen te verdeelen, zoo als ook b,j het Instructie Bataljon te Kampen plaats vindt, met overgangs- examens om de 1 a 2 maanden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 405